GÜNÜN KUTLU OLSUN ÖĞRETMENİM

24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı24 Kasım Öğretmenler Günü Osmaniye’de de törenle kutlandı. Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Çelenk Sunma Töreni” İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ın Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

Törene, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklâl Marşının okunmasıyla düzenlenen tören sona erdi.

Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak törene katılan öğretmenlerin de Öğretmenler Günü’nü kutladı. Albak; “Sizler önümüzü aydınlatan kutlu meşalelersiniz. Ülkemizin, aklı hür, vicdanı hür, yüksek ahlak sahibi, millî ve manevi değerlerine sahip çıkan, bilim yolunda ilerleyen nesillere duyduğu ihtiyaç kadar, bu nesillerin de sizlere ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Öğretmenlerin kılavuzluğu ile geleceğe miras olarak bırakacağımız müreffeh Türkiye’nin inşası için mimarlığınıza ihtiyacımız var. Millet huzurunun ve vatan bütünlüğünün teminatı olan gelecek nesillere hükmeden, fikir veren, terbiye veren, örnek olabilen sizlersiniz”  dedi.

Öğretmenler Günü dolayısıyla Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim Sanat ve Kongre Merkezi’nde de kutlama etkinlikleri düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa Valimiz Ömer Faruk Coşkun Belediye Başkan Kadir Kara, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutan Vekili Jn.Yarbay İlkay Gül, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Albak, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Öğretmenler Günü mesajlarının okunması ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Albak’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı.

Öğretmenlerden oluşan halk oyunları ekibinin gösterisi, sinevizyon sunumu, emekli öğretmenler adına konuşma, göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşma, öğrencilerden oluşan öğretmenler günü oratoryosu, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesinin verilmesi ve göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreniyle devam etti.

Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Müzik Dinletisi ile program sona erdi.

Ali Celal KAYMAK