Güney Kore heyeti, Kent Müzesi’ne hayran kaldı

 

KENT MÜZESİ (5)Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Kent Müzesi, Osmaniyeli vatandaşlar, çevre illerden gelen vatandaşlar ve yurt dışından gelen misafirleri konuk ediyor.

Bir dizi ziyaretler için Osmaniye’ye gelen Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği yetkilileri de Osmaniye Kent Müzesini ziyaret etti.

Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Deniz Kurmay Albay Jaesic Park, Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şube Başkanlığı’nı ziyaret ederek, Kore Hükümeti tarafından gönderilen madalya ve sertifikaları Kore gazilerine verdi. Madalya töreninden sonra ahde vefa örneği sergileyen Güney Kore Cumhuriyeti yetkilileri ve beraberindeki heyet, Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Bukan’ın da eşlik ettiği ziyarette, tüm eserler heyet tarafından beğeniyle incelendi.

Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi gezisine, Garnizon Komutanı ve 39. Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Bukan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Albay Mehmet Şükrü Tandoğan, Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Emin Esen, gaziler ve yakınları katıldı.

Ali Celal KAYMAK