GÖKAY SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

 

ORTAK FOTOOsmaniye Özel  GÖKAY Okulları Kurucu Müdürü  Hacı Ahmet YILDIRIM:  Okulun  ilk mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada “Çanakkale Savaşlarında doktor olmadığı için cephelerde hayat kurtaran  Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri olmuştur. GÖKAY’lı Sağlık Meslek Liseli mezun öğrencilerimiz de bilgi birikimleri ile sağlık alanında büyük başarılara imza atacaklardır” dedi.

Osmaniye Özel  GÖKAY Sağlık Meslek Lisesi’nde mezuniyet sevinci yaşandı. Okulu başarı ile bitiren öğrenciler, ailelerinin de katıldığı okula veda töreninde büyük bir coşku yaşadılar.

“Gökay Sağlık Meslek Lisesinin ilk göz ağrıları mezun oluyor, onlarla gurur duyuyorum” diyen GÖKAY Okulları Kurucu Müdürü  Hacı Ahmet YILDIRIM, duygusal anlara da sahne olan törende yaptığı konuşmada ,Türkiye’nin 3 tarafının denizlerle, 4 tarafının da düşmanlarla çevrili bir ülke olduğuna dikkati çekerek ;

ÇANAKKALE SAVAŞLARINDA HAYAT KURTARANLAR SAĞLIK MESLEK LİSESİ  ÖĞRENCİLERİ OLMUŞTUR

“Bu vesile ile ülkemiz her yüz yılda bir savaşla karşı karşıya kalıyor. Nitekim bundan 100 yıl önce 1914 Çanakkale savaşlarında hiçbir doktorun bulunmadığı bir ortamda İstanbul’daki Sağlık Meslek Lisesi birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencileri , ölümü gözü alarak cepheye gitmişler ve bir  çok insanın hayatta kalmasına vesile olmuşlardır.. İşte Sizler böylesine  kutsal bir mesleğe sahipsiniz.

GÖKAY’LI ÖĞRENCİLERİMİZ, SAĞLIK SEKTÖRÜNDE  BAŞARILI HİZMETLERE İMZA ATACAKTIR

Osmaniye’nin ilk özel sağlık meslek lisesi olan GÖKAY’lı  mezun öğrencilerimiz de sağlık sektöründe buradan aldıkları bilgi birikimi ve tecrübeleri ile başarılı hizmetlere imza atarak insan hayatına katkıda bulunacaklardır.

Bu vesile ile hayata atılacak mezun öğrencilerimizi ayrı ayrı kutluyor, kendilerine hayat boyu  üstün başarılar ve mutluluklar diliyorum. Ve bu arada büyük fedakarlıklar yapan kıymetli velilerimizi, emeği geçen idareci ve öğretmenlerimizi  de kutluyor, sağlık  ve huzur dolu bir yaşam diliyorum” dedi.

Velilerin de katıldığı törende mezun öğrenciler, keplerini havaya atarak mezuniyet sevinci yaşadılar.

Hasan KILIÇ