Gençlik Merkezi’nden bayan çalışanlara ziyaret

 

1Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Osmaniye Gençlik Merkezi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar gününde düzenlenen programda çalışan kadınlara karanfil dağıtıldı.

İlk olarak özel bir işletmeye giden Gençlik Merkezi personeli ve İl Müdürü Ökkeş Demir, işletmedeki çalışan kadınlarla tek tek sohbet ederek Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Çalışan kadınlara karanfillerini takdim eden Demir, “Bizim kadınlarımız her gün değerlidir. Ama bugün resmi olarak kutlamaktayız. Kadınlarımız bir yandan toplumda, evlerinde ve iş yerlerinde eşitsizlik, şiddet ve adaletsizlikle savaşırken, bir yandan topluma yön verecek yegâne varlıklardır. Biz tarih boyunca ‘Cennet Annelerin ayakları altındadır’ fikrindeki bir medeniyetin, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadını her yerde ve her zeminde, baş tacı eden bir geleneğin nesilleriyiz. Tarihimiz boyunca Türk medeniyetine siyasal, sosyal ve ekonomik anlamda katkı sağlamış her bir Türk Kadınını minnetle anıyorum. Yaşamın her alanında başarıyla yer alan tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar gününü kutluyorum” dedi.

İşletme sahibi Mustafa Yılmazer ise programı gerçekleştiren Gençlik Spor Personeline teşekkür ederek, ziyaretlerinden dolayı çok memnun kaldıklarını bildirdi.

İşletmedeki program sonrasında Gençlik Spor İl Müdürlüğü binasına geçen Ökkeş Demir, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde çalışan kadın personele de karanfil verdi.

Ali Celal KAYMAK