GENÇLERE HEM OKÇULUK, HEM MANEVİYAT DERSLERİ

okçulukÖnder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanı Ömer Bahceci, “Maneviyat istasyonunda; Ahlak, sorumluluklarımız, milli manevi değerlerle bütünleşerek insanı, imani sorumluluklarımızı yerine getirmek, Allah’ın rızası ile buluşarak Allah’ın yardımını alarak daha da başarılı olmak. Kendimiz için, ailemiz için, ülkemiz için, İslam ümmeti için, insanlık için faydalı, üretken, sağlam karakterli, İslam ahlakında olgunlaşabilen bir gelecek inşa edebilmek; dünya ve ahiret mamuriyetimiz açısından önemli bir husus olarak görmek lazım.” Dedi.

Osmaniye Gençlik Merkezinde; Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığı Ve Yiğit Osmaniye Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Geleneksel Okçuluk Sorumlu Hocası

Yunus Emre Küpeli ‘nin, Okçuluk Sorumlusu Fatma Küpeli’nin Okçuluk Takım çalışmasında geleneksel okçuluk antremanında, gençlere maneviyat dersleri veriliyor.

MANEVİYAT İSTASYONUNDA

Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanı Ömer Bahceci, bu konuda yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Maneviyat istasyonunda; Ahlak, sorumluluklarımız, milli manevi değerlerle bütünleşerek insanı, imani sorumluluklarımızı yerine getirmek, Allah’ın rızası ile buluşarak Allah’ın yardımını alarak daha da başarılı olmak.

Kendimiz için, ailemiz için, ülkemiz için, İslam ümmeti için, insanlık için faydalı, üretken, sağlam karakterli, İslam ahlakında olgunlaşabilen bir gelecek inşa edebilmek; dünya ve ahiret mamuriyetimiz açısından önemli bir husus olarak görmek lazım.”

Gençlere 40 hadis kitapları hediye edilerek, Peygamber’imizin hayatımızdaki rol modelliği vurgulandığı gözlemlendi.

Hasan KILIÇ