GELENEKSEL ÖĞRENME ŞENLİKLERİ COŞKULU GEÇTİ

GELENEKSEL ÖGRENME ŞENLİKLERİHalk oyunları gösterisiyle başlayan şenlikte hazırlanan stantlarda öğrenciler tarafından hazırlanan ebru, boyama ve kilim dokuma sanatı ürünleri, TÜBİTAK projeleri, geleneksel çocuk oyunları, şeker ve tansiyon ölçümleri ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından çeşitli tanıtımlar yapıldı.

Kadirli’de Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 5. Geleneksel Öğrenme Şenlikleri düzenlendi.

Kadirli Kültür Sanat Merkezi ve Şehit Hacı Mehmet Şekeroğlu Mesleki Eğitim Merkezi’nde yapılan etkinlikte, Kadirli ve Sumbas ilçelerinin halk eğitim merkezlerinde açılan kurslardaki ürünler sergilendi.

Halk oyunları gösterisiyle başlayan şenlikte hazırlanan stantlarda öğrenciler tarafından hazırlanan ebru, boyama ve kilim dokuma sanatı ürünleri, TÜBİTAK projeleri, geleneksel çocuk oyunları, şeker ve tansiyon ölçümleri ile kamu kurum ve kuruluşları tarafından çeşitli tanıtımlar yapıldı.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tahir Tarhan, açılışta yaptığı konuşmada, farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini arttırmak ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla çeşitli hizmetler verdiklerini anlattı.

Şenliklere katkı ve desteği bulunanlara teşekkür eden Tarhan, “Her yaştan insanların bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenme erişimlerini arttırmak hedefiyle planlanan güzel bir şenlik düzenledik. Katılan kurumlar, kendi kurumlarıyla ilgili tanıtıcı bilgileri paylaştı. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Açılışa katılan Kaymakam Ahmet Arık ve beraberindekiler daha sonra Dervişpaşa Mahallesi’ndeki Şehit Hacı Mehmet Şekeroğlu Mesleki Eğitim Merkezi bahçesinde açılan stantları geziler.

Şehit Hacı Mehmet Şekeroğlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Durmuşoğlu öğrenciler tarafından okul bahçesinde açılan stantlarla ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Şenliklere, Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık, Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Sert, bazı kurum amirleri, AK parti İlçe Başkanı İsmail Oruç, MHP İlçe Başkanı Ahmet Gülden, sivil toplum kuruluşları ve okul müdürleri ile davetliler katıldı.

Menderes ÖZAT