Gelecek Partili Üstün ve Bozok, OGC’yi ziyaret etti

Gelecek Partisi’nden OGC’ye ZiyaretGelecek Partisi Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün ile Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Bölge Koordinatörü Hasan Hüseyin Bozok, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret ederek, parti politikaları ile ilgili bilgiler verdiler.

OGC Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette, OGC Başkanı İsrafil Avcı ilk olarak konuklarına Osmaniye ile ilgili bilgiler verdi. Osmaniye basınının Türkiye genelinde ilk 10 arasında yer aldığını ifade eden Başkan Avcı, “Cemiyetimiz olarak da cemiyetler arasında faaliyet ve etkinlikler kapsamında ilk 5 arasında yer alıyoruz. Osmaniye’nin en önemli tarım ürünü olan Yerfıstığı Festivali’nin ilkini bizim cemiyetimiz yaptı. Şu anda da Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) bünyesinde faaliyet gösteriyoruz. İki yıldır düzenlediğimiz Medya Ödülleri etkinliğinin bu sene 3.’sünü yapacağız. Bu sayede Osmaniye’mizin tanıtımını da yapmış oluyoruz. Geçen hafta da partinizin İstanbul İl Başkanlığı’na atanan İsa Mesih Şahin cemiyetimizi ziyaret etmişti. Kendisi hemşerimiz olduğu için gurur duyduk. Ben sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmasına partisinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun selamını ileterek başlayan Feramuz Üstün “Öncelikle İstanbul İl Başkanımız İsa Mesih Şahin ile tanışmaktan ve onunla birlikte olmaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Bildiğiniz gibi siyasetçilerin en çok birlikte çalıştığı meslek grubu basın mensuplarıdır. Şeffaf ve doğru bildiğini yazan gazetecilere ihtiyaç var. Şu son zamanlarda artık Ortak Akılın kullanılmadığı bir durum var. Bunun en güzel örneğini Başkanlık sisteminde yaşadık. Şimdi de Kanal İstanbul Projesi var. Biz her kesimi kucaklayan, ayrımcılığın olmadığı bir siyaset yapacağız. Hiçbir önyargı olmadan adaletli bir yönetimden yanayız. Sadece konuşmayacağız, aynı zamanda dinleyeceğiz. Bugünlerde teşkilatlanma çalışmaları yapıyoruz. Bölgesel çalışmalar nedeniyle bu bölgedeyiz. Bu çalışmalarımızda insanlarımızda tedirginlik olduğunu görüyoruz. Özellikle insanlarımız ekonomi konusunda karamsarlar. Ancak biz bu teşkilatlanma çalışmalarında yoğun ilgi görüyoruz. İnşallah sizlerle daha sık biraraya geleceğiz. Basından da şeffaflık ilkesi içerisinde destek bekliyoruz. Bugün bizi burada misafir ettiğiniz için teşekkür ediyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Toplantı basın mensuplarının sorularının cevaplandırılması ve sohbet ortamında devam etti.

Ali Celal KAYMAK