Gebeli Mahallesi’nde iki ayrı noktaya havan mermisi düştü

44Osmaniye’de Garnizon Komutanlığı’nın bulunduğu Gebeli Mahallesi’ne Amanos Dağları’ndan teröristler tarafından 5 havan mermisi atıldı. Olayda can ve mal kaybı olmadı.
Alınan bilgiye göre, Amanos Dağları eteğinde yer alan Gebeli Mahallesi’nde iki ayrı noktaya ormanlık alandan atıldığı tahmin edilen havan mermisi düştü. Can kaybının yaşanmadığı olayda, havan mermileri bir bahçenin tel örgüsü ile elektrik direğine hasar verdi.

Olay saat 12.00 sıralarında meydana geldi. Osmaniye Garnizon Komutanlığı’nın da bulunduğu merkez Gebeli Mahallesi’nde patlama sesi geldi. Emniyet ve jandarma ekiplerinin sevk edildiği bölgeye 5 havan mermisi atıldığı belirlendi. Amanos Dağı eteğindeki Çardak Köyü’nün üst kısmından terör örgütü PKK’lılar tarafından atıldığı değerlendiren havan mermileri Garnizon Komutanlığı’na yakın bir bölgeye düştü. Özel harekat ekipleri bölgede operasyona başladı.
Bu arada olay yerine çok sayıda zırhlı araç ve güvenlik görevlisi sevk edildi. Garnizon Komutanlığı’na da 3 havan mermisi düştüğü belirlendi. Amanos Dağı’ndaki 2 PKK’lı tarafından yapılan saldırının ardından yapılan incelemede, komutanlık binasının yakınındaki sokakta 2, komutanlık içindeki eğitim alanına da 3 havan mermisi isabet ettiği bildirildi. Eğitim alanı ve sokakta kimsenin olmaması nedeniyle saldırıda ölen ve yaralanan olmadı. Drone ile havadan saptanan 2 PKK’lı teröristin yakalanması için bölgeye Özel Harekat Timleri sevk edildi.

Bölgede teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldığı öğrenildi.

Ali Celal KAYMAK