GAZETECİYE HABER TACİZİNE KINAMA

 

DSC_0770OGC Başkanı İsrafil Avcı, Sabır Gazetesi’ni ziyaret ederek burada yaptığı açıklamada, “Üyemiz Sabır Gazetesi sahibi Mustafa Demirbaş yaptığı bir haberden dolayı tehdit ve taciz ile karşılaşmıştır. Üyemizin yaptığı haber tamamen gerçeği yansıtmaktadır.”

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde günlük yayınlanan Sabır Gazetesi’nin sahibi Mustafa Demirbaş, yaptığı bir haberden dolayı taciz ve tehdide uğradı.

Olayla ilgili yerinde inceleme yapmak için Düziçi’ne giden Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil Avcı, Düziçi Kaymakamı Mustafa Koç ve İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ile olayla ilgili görüşme yaptı. Kaymakam Koç ve Emniyet Müdürü Gökduman da olayla ilgili gerekeni yaparak taciz ve tehdit yapanı uyardı. Ayrıca Gazeteci Mustafa Demirbaş da koruma altına alındı.

ÜYEMİZE YAPILAN BU SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

OGC Başkanı İsrafil Avcı, daha sonra Sabır Gazetesi’ni ziyaret ederek burada yaptığı açıklamada, “Üyemiz Sabır Gazetesi sahibi Mustafa Demirbaş yaptığı bir haberden dolayı tehdit ve taciz ile karşılaşmıştır. Üyemizin yaptığı haber tamamen gerçeği yansıtmaktadır. Hal böyle iken haksız bir tehdit ve taciz ile karşılaşmıştır. Biz cemiyet olarak üyemize yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Kaldı ki, bu işin tekzibi vardır, yargı yolu vardır. Böyle bir uygulama hiçbir şekilde kabul edilemez. Biz cemiyet olarak üyemizin yanındayız ve haksızlığa karşı her zaman da gerekeni yapacağız. Bu olayın da takipçisi olacağız” dedi.

Ali Celal KAYMAK