Gazeteci Mustafa Bardak Osmaniye’nin Gururu Oldu

Gazeteci Bardak, Akdeniz Bölgesi’nin En İyi Köşe Yazarı seçildi

 

Osmaniye’de günlük yayınlanan Medya Gazetesi’nin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mustafa Bardak, 8 ilde yapılan 4 bin 127 denek üzerindeki araştırma neticesinde Akdeniz Bölgesi’nin En İyi Köşe Yazarı seçildi.

Siyaset, ekonomi ve sosyolojik olaylar üzerine araştırma yapan Akdeniz Anket Araştırma Enstitüsü (AAA), Türkiye’de ilk defa bölgesinde faaliyet gösteren medyanın en etkili isim ve organlarını belirledi. Adana, Mersin, Antalya, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Burdur ve Isparta illerinde 4 bin 127 kişiyle yüz yüze ve telefonla medyanın en etkili isimlerini belirlemek için anket düzenleyen AAA tarafından, deneklere 14 soru soruldu. Soruların ardından yapılan uzman değerlendirmesiyle araştırma enstitüsü AAA, anketlerden alınan yanıtlar da uzman kişiler tarafından değerlendirilerek Akdeniz Bölgesi’nin Medya’da en iyileri belirlendi. Yapılan anket sonucuna göre Osmaniye Medya Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mustafa Bardak; En İyi Köşe Yazarı seçildi.

Açıklanan sonuçlara göre; Akdeniz Bölgesinin en İyi Foto Muhabiri, Akşam Gazetesi’nden Adana Bölge Editörü Soner Kan, En Etkili ve Hızlı Haber Ajansı İhlas Haber Ajansı (İHA), Adana TV “En İyi Televizyon Kanalı”, Adana Günaydın Gazetesi “En İyi Gazete”, Antalya Art FM “En İyi Radyo”, Mersin Haber “En İyi İnternet Sitesi, Aksu TV’de “Artı-Eksi” adlı programı ile Serdar Erdoğanyılmaz “En İyi Televizyon Program Yapımcısı”, Kahramanmaraş’tan Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mesut Tuğrul “En Etkili Gazeteci”, Antalya Hürses Gazetesi’nden İhsan Coşkun “En İyi Spor Yazarı”, Hatay Dost FM’den Nazife Tuzcuoğlu “En İyi Radyo Sunucusu” seçildiler.

İLK ARAŞTIRMAYI YAPTIK

Araştırmayı değerlendiren AAA Enstitü Müdürü Mehmet Turaçcı, “Bugüne kadar hiçbir anket şirketi, medyanın en etkili isim ve kuruluşlarıyla ilgili herhangi bir çalışma yapmamıştı. Biz de bu alanda yoğunlaşıp, bu çalışmayı ortaya koyduk. Bu çalışmada Akdeniz’in bir ilindeki bir basın kuruluşunun, bölgenin diğer kentlerinde de bilindiğini gördük” dedi.

Ali Celal KAYMAK