GAZ KAÇAĞI KURBANI İŞÇİLERE HAZİN TÖREN

 

YURTAÇalıştıkları fabrikada karbon monoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden işçiler Mustafa Köprü ve Murat Güçlüer ile  makine mühendisi Mustafa Özsoy’un cenazeleri göz yaşları arasında toprağa verildi. Mustafa Köprü ile Murat Güçlüer Osmaniye’de, Makine mühendisi Mustafa Özsoy’un cenazesi ise Hatay’ın Erzin İlçesi’nde defnedildi.

 

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde, çalıştıkları fabrikadaki karbon silosunda bakım yaparken sızan karbon monoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden işçiler Mustafa Köprü ve Murat Güçlüer ile  makine mühendisi Mustafa Özsoy’un cenazeleri toprağa verildi.

Belediye Asri Mezarlığındaki camiye getirilen işçiler için düzenlenen cenaze törenine Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu ve Doç. Dr. Ruhi Ersoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, Baştuğ Metalürji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuğ, fabrikada çalışan işçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MUSTAFA ÖZSOY ERZİN’DE DEFNEDİLDİ

İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’nun kıldırdığı cenaze namazının  ardından Mustafa Köprü ve Murat Güçlüer’in cenazeleri Belediye Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi. Makine mühendisi Mustafa Özsoy’un cenazesi ise Hatay’ın Erzin İlçesi’nde defnedildi.

Ömer Ali TURUNÇ