Fuara katılan çiftçiler Sulama Sistemleri hakkında bilgilendirildi

 

Adana Fuarına Teknik Gezi düzenlendiOsmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Adana 10. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Ürünleri Fuarı’na Teknik Gezi düzenlendi. Geziye Osmaniye’den 112 çiftçi katıldı.

Gezi ile ilgili bilgi veren Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, “Onuncu Kalkınma Planı Tarımda Su Kullanımın Etkinleştirilmesi Programı’ kapsamında İl Müdürlüğümüzce Adana 10. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Ürünleri Fuarı’na 17 Kasım 2016 tarihinde 7 araç ve 112 çiftçinin katılımı ile teknik gezi düzenlenmiştir. Fuarda, sulama sistemi firmaları tarafından çiftçilerimize Sulama Sistemleri hakkında detaylı bilgiler verilmiştir. 10. Kalkınma Planının etkinliğinin artırılması amacıyla oluşturulan faaliyetler için düzenlenen fuar gezisi Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından finanse edilmiştir. Ayrıca yapılan duyurular neticesinde ilimiz çiftçilerinin bireysel olarak da fuar etkinliğine katıldığı gözlemlenmiştir. Çiftçilerin tarımsal sulama alanındaki teknolojik gelişmelerden ve yeni uygulamalardan haberdar olmalarını sağlamak için fuar ve inceleme gezileri önem arz etmektedir” dedi.

İbrahim Sağlam, Adana 10. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Ürünleri Fuarı’nın 20 Kasım 2016 tarihinde sona erdiğini söyledi.

Ali Celal KAYMAK