Fotoğraf Sanatçıları Derneği yaklaşık bin kitap topladı

Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nden Köy Okullarına Kitap DesteğiOsmaniye Fotoğraf Sanatçıları Derneği tarafından “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut” sloganıyla başlatılan kitap toplama kampanyası kapsamında, köy okullarına dağıtılmak üzere yaklaşık bin kitap toplandığı bildirildi.
Osmaniye Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Murat Anıl öncülüğünde, dernek yönetimi ve fotoğrafçılık kursuna katılan kursiyerlerle birlikte başlatılan kampanyada toplanan kitaplar, köy okullarına dağıtılıyor. Amaçlarının, imkanları sınırlı olan köy okullarındaki kütüphaneler için hikaye, masal ve roman kitapları toplayarak öğrencilere okuma alışkanlığını kazandırmak ve öğrencileri bu konularda duyarlı hale getirmek olduğunu belirten Anıl, “Geçtiğimiz günlerde Osmaniye’nin Düziçi ilçesindeki Çatak İlkokulu’nda bulunan öğrencilere kitap dağıtımı yaptık. En kısa zamanda bizlerden kitap bekleyen diğer köy okullarına da kitap yardımı yapmaya davam edeceğiz” dedi.
Dernek olarak aracılık yaptıklarını ifade eden Başkan Murat Anıl, “Biz sadece aracıyız, olandan alıp olmayana iletiyoruz. Kampanyamız sayesinde halkımızın evlerinde kullanmadığı kitaplar bu sayede ihtiyaç sahibi köy okullarındaki çocuklarımıza ulaşarak değerlendirilmiş oldu. Öğrencilerimizin sevinçleri paha biçilmez güzellikte, Halkımızın ve kursiyerlerimizin kampanyamıza göstermiş olduğu duyarlılıktan ilgiden dolayı katkı sağlayan yardım eden herkese çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Ali Celal KAYMAK