Fahri KUYULU: “Öğretmenlerimiz insanları eğitmeyi meslek edinmişlerdir”

 

Fahri Kuyulu (1)Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye İl Başkanı Fahri KUYULU, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

KUYULU konuşmasında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verilişinin yıl dönümü olan 24 Kasım 1928, aynı zamanda 1981 yılından beri kutladığımız öğretmenler gününü 2016 yılında da birçok sıkıntı ve zorluklar içerisinde bulunan öğretmenlerimizin dertlerini ve çığlıklarını duyuramadığı bir günde kutlamaya çalışmaktayız” ifadelerine yer verdi.

MHP İl Başkanı KUYULU, Öğretmenlerin insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşamı hazırlayan bireyler olduğunu ifade etti.

KUYULU, Öğretmenler gününün amacı öğretmenin toplumdaki yerini, rolünü, önemini ve değerini kavratmak, sorunlarını belirlemek ve öğretmeni olması gerekli yüce konuma oturtmaktır. Öğretmenlerin kendi aralarında bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir dedi.

Fahri KUYULU, Yılda bir kez akıllarımıza getirdiğimiz öğretmenlerimiz geleceğimizi emanet ettiğimiz yavrularımızın şefkatli ellerinde devlet idaresinde en alt düzeyden en üst düzeye kadar çok zor şartlarda onları bilgilerle donatan zihinlerini aydınlatan öğretmenlerimizin haklarını ödememiz mümkün değildir diye konuştu.

MHP Osmaniye İl Başkanı Fahri KUYULU, kendisininde bir Öğretmen olduğunu bu yüzden, Öğretmenlerimizin içinde bulundukları sıkıntıları bildiklerini en büyük sorunlarının atama sorunu olduğunu, eşler arasındaki tayinlerden tutunda ders ücretleri, alan tercihleri, sıkıntılarının en büyüğüdür. Bunlarla beraber, son on yıldan beri yanlış bir milli eğitim politikası yüzünden onurları kırılan, haklarını ararken şiddete maruz kalan, geleceğini tahmin edemeyen, öğretmenlerimiz bu zorluklar karşısında bile minik yavrularımıza içinde bulundukları sıkıntıları hissettirmeden onların en güzel yetişmesindeki gayretlerinin takdire şayan olduğunu belirtti.

Öğretmenlerimizi yılda bir defa hatırlamanın yetmeyeceğini, onları her gün okullarında, sınıflarında, dağ başındaki zor şartlarda görev yaptığı yerlerde hatırlamak ve onlara sahip çıkmak gerektiğini dile getiren KUYULU, bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenlik unvanını aldığı yıl dönümü ve 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. İbrahim SEYREK