Fahri KUYULU: “19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti Devletini ortaya çıkarmıştır”

Fahri Kuyulu (1)MHP Osmaniye  İl Başkanı Fahri KUYULU Türk milleti olarak bugün önemli bir günde bulunduklarını belirterek “Büyük Türk milletinin bekasını muhafaza ederek yarınlara emin adımlarla yürüme isteği 19 Mayıs 1919 da Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basması ile başlamıştır ” dedi.

KUYULU “Samsun da atılan ilk adım, bugün alnımızı secdeye huzur içinde koyabildiğimiz, ailemizle ve tüm sevdiklerimizle özgürce yaşayabildiğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletini ortaya çıkarmıştır” diye konuştu.

Fahri KUYULU, Böylesi anlamlı bir tarih olan 19 Mayıs, Türk gençliğine atalarından mirastır. Türk gençliğinin kendine yakışanı yapması, yarınların Türkiye’sinde söz sahibi olabilmek için kendisini en iyi şekilde geliştirmesi hepimizin isteğidir ifadelerini kullandı.MHP İl Başkanı Fahri KUYULU Aziz milletimizin içinde bulunduğu duruma bakarak 19 Mayıs’ın derin manasına ve mesajına sahip çıkacağına, Türk gençliğinin de duyarlı, hassas, uyanık ve sorumlu hareket edeceğinden hiç şüphesi olmadığını kaydetti.

KUYULU, Bu düşüncelerle yarınlarda ülkemizin yöneticileri olacak sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele kahramanlarımıza ve aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla anıyorum diye sözlerini tamamladı.

İbrahim SEYREK