Eroğlu; “Yaşlılarımız; Bu Hafta Değil, Her Zaman Bizim Baş Tacımızdır”

 

Fatih Eroğlu Yaşlılar haftası mesajıOsmaniye Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Eroğlu “18-24 Mart Yaşlılar Haftası” ile ilgili bir mesaj yayımladı.
Fatih Eroğlu mesajında şunları söyledi; “Yaşlılarımız, kültür ve medeniyet değerlerimizi dünden bugüne taşıyan, yarınlara ulaşması için bir ömür boyu gayret gösteren kıymetli varlıklarımızdır. 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası, yaşlılarımızın sorunlarına çözüm bulmak, duyarlılığı artırmak ve yaşlılarımızın yaşamımızdaki yerini hatırlamak açısından önemlidir. Yaşlılarımızı sadece bir hafta değil her zaman hatırlamalıyız. Hepimiz bu bilinçte olmalıyız ve bir gün yaşlanacağımızı unutmamamız gerekir. Kimsesiz yaşlılarımız için hizmet veren huzur evlerini düzenli olarak ziyaret edip yaşlılarımızla sohbet etmeleri onları hayata bağlayacaktır. Bu dönem onların en çok ihtiyaç duydukları sevgiye ve ilgiye ihtiyaçları olduğunu da unutmamalıyız. Yaşlılarımıza gösterdiğimiz sevgi, saygı ve hoşgörü, onlara olan minnet ve vefa borcumuzun temelini oluşturmalıdır. Yaşlılarına ve büyüklerine sevgi, saygıda kusur eden, onlara sahip çıkmayan toplumların geleceğinin aydınlık olması mümkün değildir. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak hepimizin sorumluluğudur.”

Başkanı Fatih Eroğlu mesajının devamında şunları kaydetti:

Bizim için kendi varlığımız ve çocuklarımızın geleceği ne kadar önemliyse, yaşlılarımızın da en az o kadar önemli olduğunu ifade eden Başkan Fatih Eroğlu, “Peygamber Efendimiz (s.a.v.), gençleri yaşlılara saygı göstermeye teşvik etmiş ve ‘Herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara saygı gösterirse, Allah da ihtiyarlığında ona hizmet edecek kimseler yaratır’ diyerek, bu hususun önemini vurgulamıştır. Millet olarak yaşlılarımızı asla bir yük olarak görmeyip aksine onların varlıklarından mutluluk duyan bir medeniyetin mensuplarıyız. Sevgi, saygı ve fedakârlığın gelişmesinde, toplumsal hayatımızın geleneklerimize göre devam ettirilmesinde, gençlerimizin ve çocuklarımızın yetiştirilmesinde yaşlılarımızın katkısı büyüktür. En verimli çağlarını ülkesine ve milletine hizmetle geçirmiş bütün değerli büyüklerimizin ellerinden öpüyor,  18-24 Mart Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu, uzun ömürler diliyorum. Onlar sadece yılın bir haftası değil, her zaman bizim baş tacımızdır” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK