ERGENEKON’DA GÖÇ ATEŞİ ŞÖLENİ

 

OLAYA 1Başkan Mehmet Baki Teke, 14. Geleneksel Göç Ateşi Şenliğine katılan başta Vali Kerem Al olmak üzere herkese teşekkür ederek, “Yapılan bu şölenin vatan toprağı üzerine hep birlikte yaşamamızın bir sembolü olması niyetiyle bu programı hazırladık. Göç ateşi şöleni kutlu olsun” dedi.

Ulaşlı Toplulukları Kültür Araştırma Geliştirme ve Bilim Derneği tarafından Zorkun Yaylası Ergenekon Alanında (Kent Ormanında) bu yıl 14. Sü düzenlenen şenlikte “Göç Ateşi” yakıldı.

Saygı duruşu ve  İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan Göç Ateşi Şöleni’nin açılış konuşmasını Osmaniye Ulaşlı Toplulukları Kültür Araştırma Geliştirme ve Bilim Derneği Başkanı Mehmet Baki Teke yaptı.

Başkan Teke, 14. Geleneksel Göç Ateşi Şenliğine katılan başta Vali Kerem Al olmak üzere herkese teşekkür ederek, “Yapılan bu şölenin vatan toprağı üzerine hep birlikte yaşamamızın bir sembolü olması niyetiyle bu programı hazırladık. Göç ateşi şöleni kutlu olsun” diye konuştu. Açılış konuşmasının ardından Ulaşlı’nın genel tarihi ile ilgili bilgiyi Derde Şeyban verdi.

Osmaniyeliler tarafından büyük ilgi gören şenliğin devamında geleneksel göç ateşi Vali Kerem Al, protokol mensupları ve konuklar tarafından yakıldı.

Türk kültürünü  geçmişten geleceğe yaşatmak, günümüze aktarmak ve gençlere tanıtmak maksadıyla düzenlenen şenlikte okçuluk gösterileri sunuldu, uzun hava türküleri söylendi ve halaylar çekildi. Geleneksel Göç Ateşi Şenliğinde konuklara yöresel yemekler ikram edildi.

Büyük ilgi gören şenliğe Vali Kerem AL, Belediye Başkan Vekili Kamil KADIOĞLU, İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan ÇELİK, Osmaniye Belediye Eski Başkanı İbrahim KARAYİĞİT, ÜLKÜ Ocakları İl Başkanı Fatih EROĞLU; Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Adana, Elazığ, Gaziantep, İskenderun, Dörtyol ve Payas’tan çok sayıda konuk katıldı.(Fotoğraflar: Valilik basın)

CANDAN TEŞEKKÜRLER

Biz de basın olarak Türk Kültürünü yaşatmak adına böylesine anlamlı bir etkinlik düzenleyen Osmaniye Ulaşlı Toplulukları Kültür Araştırma Geliştirme ve Bilim Derneği Başkanı Mehmet Baki Teke ve yönetim kurulu üyelerine,şenliğe katılarak destek veren sayın Valimiz Kerem AL başta olmak üzere katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Hasan KILIÇ