ENGELLİLER VE ÖĞRENCİLER, HAREKATA DESTEK İÇİN YÜRÜDÜLER

BARIŞPINARI HAREKATINA DESTEK YÜRÜYÜŞÜOsmaniye’nin Kadirli ilçesinde, Engelsiz Yaşam Merkezi önderliğinde, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla ellerinde dövizler ve Türk bayraklarıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

Kent Meydanı’nda bir araya gelen Kadirli Engelsiz Yaşam Merkezi, Engelli Koordinasyon Merkezi ile Şehit Uzman Çavuş Mehmet Ulusoy Özel eğitim İş Uygulama Merkezi üyeleri ile askeri üniforma giyen Şehit Polis Emre Yalçın Anaokulu öğrencileri, harekata destek amacıyla ellerinde Türk bayraklarıyla yaklaşık bir kilometre yürüdü.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Kadirli Engelsiz Yaşam Merkezi bünyesinde oluşturulan mehter takımı eşliğinde marşlar söyleyen engelliler ve öğrenciler, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda”, “En büyük asker bizim asker” sloganları atarak tekbir getirdi.

Kadirli Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Rıfat Seki, Hükümet konağı bahçesinde sona eren etkinlikte yaptığı konuşmada, Barış Pınarı Harekatı ve vatan savunmasında görev alan güvenlik güçlerinin her zaman yanında olduklarını söyledi.

Engelli bireylerle Mehmetçik’e her zaman dua ettiklerini belirten Seki, “Allah’ım Suriye’deki Barış Pınarı Harekatı’nda görevli askerlerimizi muzaffer eylesin. Desteğimiz tamdır.” dedi.

Yürüyüşe katılan bedensel engelli Erol Çeribaş ise yürüyüşle Barış Pınarı Harekatı’na katılan güvenlik güçlerine destek olmak istediklerini ifade ederek, “Harekata katılan askerlerimize tam destek veriyoruz. Dualarımızı ve gönlümüz onlarla. Onların sayesinde biz burada rahat yaşıyoruz. Allah yardımcıları olsun. Her zaman dua ediyoruz.” diye konuştu.

Bedensel engelli Mutlu Çetin de “Allah’ım askerlerimizi korusun, ordumuzu muzaffer etsin. Ülkemizin güvenliği konusunda görevli askerlerimizin sonuna kadar yanındayız.” dedi.

Fetih Suresi okunması ve dua edilmesinin ardından sona eren etkinliğe, bazı kurum müdürleri, AK Parti ve MHP temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.                        Menderes ÖZAT