ENGELLİ ÖĞRENCİYİ SEVİNDİREN HEDİYE

engelli ögrenciler engelli ögrenciyi sevindirdiOsmaniye’nin Kadirli ilçesinde, Şehit Uzman Çavuş Mehmet Ulusoy Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, harçlıklarıyla aldıkları bisikleti başka okulda eğitim işitme engelli öğrenciye hediye ettiler.

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Ulusoy Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda görevli Bülent Can (45), Cengiz Topel İlkokulu’nda okuyan yeğeninin derslerle ilgili durumunu öğrenmek için okula gitti.

Can, öğretmenler arasında işitme engelli bir öğrenci için çalışma başlattıklarını sözünü işiterek, bu durumu kendi okulundaki engelli öğrencilerle paylaştı. Velilerin de desteğiyle engelli öğrenciler, harçlıklarını biriktirerek aldıkları bisikleti, Cengiz Topel İlkokulu 3. sınıf öğrencisi işitme engeli Gökhan Bozan’a hediye ettiler.

Can, yaptığı açıklamada, ziyaret için geldiği okulda eğitim öğretim gören işitme engelli öğrencinin okul idaresinden bisiklet istediğine kulak misafiri olduğunu söyledi.

Görev yaptığı Şehit Uzman Çavuş Mehmet Ulusoy Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndaki engelli öğrencilerle bisiklet konusunu paylaştığını ifade eden Can, “Özel oluşturulan sınıftaki yeğenimin durumunu öğrenmek için geldiğim okulda, engelli iki öğrencinin idarecilerden bisiklet isteğini tesadüfen duydum. Bunu görev yaptığım okuldaki öğrencilerle paylaştım. Çocuklar da bisiklet alınması için biriktirdikleri harçlıklarını okul idaresine getirdiler. Biz de bisiklet alarak Cengiz Topel İlkokulu’nda okuyan işitme engelli Gökhan’a hediye ettik.” dedi.

Sınıf öğretmeni Seda Kırköse de herkesin engelli adayı olduğunu ve hoşgörünün iyi geleceğini belirterek, “Engelli öğrencilerimize harçlıklarını biriktirerek işitme engelli öğrencimiz Gökhan Bozan için aldıkları bisiklet için çok teşekkür ederiz. Herkes unutmasın ki hepimiz birer engelli adayıyız. Biraz hoşgörü herkese iyi gelebilir. Okul müdürümüze, öğrencilere ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.”

Bozan’ın ailesi ise hediye edilen bisikletin Gökhan’ı çok mutlu ettiğini belirtti. 

Menderes ÖZAT