ENGELLİ İSTİHDAMI İÇİN SEÇİM YAPILDI

İŞKURDA NEGELLİ ŞEÇİMİOsmaniye İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Hacı AKKOYUNLU; kamu ve özel sektör engelli işe yerleştirmeleri ile ilgili bilgiler vererek, Osmaniye İŞKUR’un bu kapsamda üzerine düşen yükümlülüklerini özenle yerine getirdiğini, yıl boyunca işverenlerin talepleri oldukça bu tür toplantıların düzenleneceğini, iş yerlerinin engelli kontenjanlarının sıkı takipte olduğunu ve engelli açıklarının Engelli İş Koçu Hasan AYHAN tarafından takip edildiğini söyledi.

Osmaniye İŞKUR’a kayıtlı özel sektör iş yerlerinden engelli açığı bulunan A101 Marketler Zinciri, Tosçelik ve Tosyalı Toyo adlı firmalar 10.01.2020 tarihinde İŞKUR’da engelli seçmesi yaptı.

İŞKUR’a kayıtlı engelli iş arayanlar bilgilendirilerek 10.01.2020 saat 10:00 da İŞKUR’a davet edilmiştir. Toplantıda işveren temsilcilerinin yanısıra İl Müdür Yardımcısı Hacı AKKOYUNLU ve Engelli İş Koçu Hasan AYHAN da hazır bulundu.

Engelli katılımcılara seslenen İl Müdür Yardımcısı Hacı AKKOYUNLU; kamu ve özel sektör engelli işe yerleştirmeleri ile ilgili bilgiler vererek, Osmaniye İŞKUR’un bu kapsamda üzerine düşen yükümlülüklerini özenle yerine getirdiğini, yıl boyunca işverenlerin talepleri oldukça bu tür toplantıların düzenleneceğini, iş yerlerinin engelli kontenjanlarının sıkı takipte olduğunu ve engelli açıklarının Engelli İş Koçu Hasan AYHAN tarafından takip edildiğini belirtti. Daha sonra yapılan seçmelerde söz konusu firma yetkilileri toplam sekiz kişilik kontenjan için 78 kişi ile görüştüler. Hasan KILIÇ