En çok tercih edilen meslekler tanıtılacak

 

İŞKUR, En Çok Tercih Edilen Meslekleri TanıtacakÇalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, 24.04.2017 tarihinde düzenleyeceği “Meslek Tanıtım Günleri” etkinliği ile en çok tercih edilen meslekleri tanıtacak.

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Öğrencilere ve iş arayanlara mesleki rehberlik hizmetleri sunmak amacıyla düzenleyeceğimiz etkinliğe özellikle meslek seçimi aşamasındaki lise 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile birlikte üniversitede okuyan öğrencilerin de katılmasını bekliyoruz. Mesleğin, erbabı tarafından tanıtılmasını sağlayarak alanında uzman kişileri etkinliğimize davet ederek katılımcılara yararlı bir etkinlik olmasını sağlayacağız, dedi.

İŞKUR İl Müdürü Altunkaynak, Meslek Tanıtım Günleri ile yanlış meslek seçiminin bireye ve topluma olumsuz etkilerinin önlenmesini, Kurumumuzun ve faaliyetlerinin gençler ve aileleri tarafından bilinirliğinin arttırılmasını, Meslek Danışmanlığı hizmetlerinin geniş kitlelere ulaşmasını amaçlamaktayız, dedi.

24.04.2017 Pazartesi günü 09:00–15:00 arasında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Büyük Amfide düzenlenecek etkinlikte, Hakim-Savcı ve Hukuk Meslekleri, Diş Hekimliği, Hemşirelik, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kamu Yönetimi ile İşletme-İktisat mesleklerinin tanıtımı yapılacaktır.

Ali Celal KAYMAK