Emniyet Müdürlüğü’nden ‘Huzur Toplantısı’

 

3Osmaniye İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, vatandaşın polislere yardımcı olmasını istedi. Gökduman, “Kim nerde ne olduğunu biliyorsa, sadece uyuşturucu için değil, nerede bir suç işleniyorsa ve sizlerin de bilgisi varsa bunları bizimle paylaşın” dedi.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından, Vali Zübeyir Kemelek Kırsal Kalkınma ve Sosyal Gelişim Merkezi’nde Huzur Toplantısı düzenlendi. Baş Mahalle, Fatih ve Eyüp Sultan Mahallesi sakinleri ile Asayiş, Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi ve Polis Merkezi Amirliği, TEDAŞ ve Belediye görevlilerin de katıldığı toplantıda, dolandırıcılık ve hırsızlık olayları konusunda görsel olarak bilgilendirme sunumu yapıldı.

Toplantıya katılan ve vatandaşların sorularını cevaplayan Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, “Biz polis teşkilatı olarak ne kadar başarılı işler yaparsak yapalım, ne kadar kuvvetli kadrolarımız olursa olsun, eğer sizlerden gerekli desteği alamazsak istediğimiz sonucu elde edemeyiz. Dolayısıyla sahadan elde ettiğimiz bilgileri, sizlerle paylaşarak hem sizleri bilgilendirmek hem de sizin bizlere aktaracağınız bilgilerle biz bir takım eksikliklerimizi tamamlamak adına bu tür etkinlikleri düzenlemekteyiz” dedi.

Toplantının devamında, uyuşturucu sorununun Türkiye’nin önemli bir sorunu olduğunu ifade eden Gökduman, şunları söyledi: “Uyuşturucu kullanımı noktasında yaş sınırı giderek düşmekte. Bununla ilgili polisiye tedbirlerin yanında biz her gelen ihbarı değerlendiriyoruz. Bu maddeleri kullanan kişilerin bulunmaları mümkün olan yerleri ekiplerimize kontrol ettiriyoruz ama takdir edersiniz ki her an her noktada polisin bulunması mümkün değil. Bu toplantıların amacı da budur. Sizin bu konuda bize yardımcı olmanız gerekir. Kim nerde ne olduğunu biliyorsa, sadece uyuşturucu için değil nerde bir suç işleniyorsa ve sizlerin de bilgisi varsa bunları bizimle paylaşın. Şu mahallede şu oluyor demek çok doğru bilgi değil. Bu olaylar o mahallenin hangi sokağında, hangi caddesinde kahvehanesinde oluyorsa onları söylemeniz lazım bize. ‘Osmaniye’de uyuşturucu içiliyor, uyuşturucu satılıyor’ demek doğru bir şey ama yetersiz bir bilgi oluyor. Nerede oluyor nokta olarak söylemeniz gerekir. Hangi kahvede, parkta veya köşede böyle bir şey oluyorsa bunu bize 155 ile gerekse ihbar mektubu ile bildirebilir ve ilgili arkadaşlarımız konuyu değerlendireceklerdir.”

Çocuklarımızı uyuşturucudan korumamız gerektiğini vurgulayan Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, “Osmaniye’de yakalanan uyuşturucu miktarı, bizimle aynı eşdeğerdeki illerin bir çoğundan daha fazla ve belki de ilk sıralardayız. Amacımız en iyisini yakalamak. Mevcut olan neyse daha ilerisine geçmek. Bunun için çalışıyor ve uğraşıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bir şekilde yetişmesi buna bağlı. Bu tür kötü alışkanlıklardan korumamıza bağlı. Dolayısıyla bu konuda biz de siz de üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

Toplantıya Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Koç, Asayiş Müdürü Ali Soydan, Baş Mahalle Muhtarı Mehmet Doğan ve Eyüp Sultan Mahallesi Muhtarı Nuh Kaygısız ile TEDAŞ ve belediye temsilcileri de katıldı.

Ali Celal KAYMAK