Düziçi şehidini gözyaşları ile uğurladı

İdlib şehidi Düziçi’nde son yolculuğuna uğurlandıSuriye’nin İdlib kentinde şehit olan Uzman Çavuş Serkan Deprem’in Osmaniye’nin Düziçi ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

Suriye’nin İdlib kentinde önceki gün rejim güçlerinin düzenlediği saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Serkan Deprem, Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin 1,5 yaşındaki oğlu Yağız Efe’nin gözyaşları ise cenazeye katılanların yüreklerini dağladı.
İdlib kentinde rejim güçleri tarafından yapılan saldırıda 1’i sivil, 7’si asker toplam 8 kişi şehit olurken, 13 kişi de yaralanmıştı. Şehitlerden Osmaniyeli Uzman Çavuş Serkan Deprem’in Türk bayrağına sarılı tabutu, memleketi Osmaniye’nin Düziçi ilçesine getirildi. Baba evinde alınan helalliğin ardından şehidin naaşı İrfanlı Cami’ne getirildi. Bu sırada şehidin yakınları tabutun başında gözyaşı döktü. Şehidin 1,5 yaşındaki oğlu Yağız Efe’nin gözyaşları ise yürekleri dağladı. Törene şehidin yakınları ile kent protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Kılınan cenaze namazının ardından Uzman Çavuş Serkan Deprem’in cenazesi Düziçi Çamiçi Mezarlığı Şehitliği’nde gözyaşları arasında defnedildi.

2016 yılında uzman çavuş olan ve Bolu Komanda Tugayında görev yapan Serkan Deprem geçici görevle Mardin’e buradan da İdlib’e göreve gitmişti. 2 yıllık evli olan 1,5 yaşında Yağız Efe adında bir çocuğu bulunuyor.

Ali Celal KAYMAK