DÜNYA ŞAMPİYONU ZELİHA DOĞAN OSMANİYE”NİN GURURU” OLDU

osmaniyeli zeliha doğan dünya şampiyonu olduSpora kendisi gibi sporcu olan babası Mahmut Doğan”ın teşviki ile başladığını, Antrenör Mehmet Aygün tarafından maçlara hazırlandığını belirten şampiyon Zeliha Doğan, 16 Türkiye şampiyonluğundan ardından Avrupa ve Dünya şampiyonluğunu ülkesine getirmekten mutlu olduğunu söyledi.

Türkiye”de 16 şampiyonluk yaşayan daha sonra Dünya ve Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Zeliha Doğan, Osmaniye’nin gururu oldu.

Osmaniye’nin tanınmış simalarından Aslan YILMAZ’ın da yeğeni olan Zeliha Doğan, en büyük hayalinin televizyonda canlı olarak kick boks yapmak olduğunu söyledi.

Spora kendisi gibi sporcu olan babası Mahmut Doğan”ın teşviki ile başladığını, Antrenör Mehmet Aygün tarafından maçlara hazırlandığını belirten şampiyon Zeliha Doğan, 16 Türkiye şampiyonluğundan ardından Avrupa ve Dünya şampiyonluğunu ülkesine getirmekten mutlu olduğunu söyledi. Osmaniye’ye büyük bir gurur yaşatmanın sevincini yaşadığını belirten Zeliha Doğan, Osmaniye”nin adını tüm Dünya”ya duyurmaktan ta son derece memnun olduğunu bildirdi.

Hasan KILIÇ