Dünya Gönüllüler Günü’nü etkinlikle kutladılar

20181205_104803

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü sebebiyle Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Genç Kızılay Gönüllüleri tarafından farkındalık için çalışma başlatıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan genç gönüllüler, çarşı esnafını ziyaret ederek Kızılay gönüllülüğünün ve kan bağışı kampanyasının önemini anlattı.

Osmaniye OKÜ Genç Kızılay Kulübü Başkanı Berkan Baysal yaptığı açıklamada şunları söyledi: “5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutlamak için Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Genç Kızılay Kulübü Gönüllüleri olarak, farkındalık çalışması yapmak istedik. Türk KızılayıOsmaniye Şubemizin önünden Kızılay marşımızı söyleyerek, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Kan Bağış Evi önünde toplandık.5 grup halinde şehir içinde esnaflara ve halka gönüllülük hareketini anlattık. Ayrıca lokum ikramında bulunduk. Bu etkinliği halkımızın güzel karşılaması, genç gönüllüler olarak bizleri memnun etti. Sıcak ve samimi karşılamasından dolayı halkımıza teşekkür ederiz.”

Türk Kızılayı Osmaniye Şube Başkanı İsmet İpek ise yaptığı açıklamada “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi genç gönüllülerini kutluyorum. Ayrıca Türkiye Üniversiteler arasındaki başarı sıralamasında ilk dörde giren Osmaniye Korkut Arata Üniversitesi’nin genç Kızılaycılarını daKulüp Başkanı Berkan Baysal’ın şahsında kutluyor, gençlerimizi alınlarından öpüyorum” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK