“DÜNYA DİYABET GÜNÜ”NEDENİYLE STAND AÇILDI

genış kullanalım14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında Osmaniye Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren “Diyabet Okulu” Diyabet Farkındalık Standı açtı.

Açılan Standı Genel Sekreter Dr.Murat Türkyılmaz, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op.Dr.Fazlı Aslan, Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Tamer Gülsur,  personeller ve vatandaşlarımız tarafından büyük bir memnuniyetle ziyaret edildi.

Açılan stantta İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Adem Kıdık tarafından ziyaretçilere Diyabetin Türkiye ve özellikle İlimizdeki görülme sıklığı, Diyabet hastalığı, önlemleri, beslenme gibi konularda bilgi paylaşımında bulunuldu.

Vatandaşlarımıza standımızda Şeker ölçümü kilo kontrolü gibi takiplerde yapılmış gerekli durumlarda Uzman Hekimimiz tarafından yönlendirmelerde bulunuldu.

İlimizde hizmet veren Osmaniye Radyo Televizyonu yetkilileri de standı ziyaret ederek Dahiliye Uzmanı Doktor Adem Kıdık ve standı ziyaret ederek şeker ölçümünü yaptıran vatandaşlarımızla röportaj yaptılar.

Biz de basın olarak Dünya Diyabet Günü Etkinliklerinde emeği geçen başta İç Hastalıkları Uzmanı Doktorumuz Adem Kıdık Bey’e, Diyabet Okulumuz ve Dahiliye Servisimiz personellerine teşekkür ediyoruz. Hasan KILIÇ