DOĞAKA YÖNETİMİ HATAY’DA YAPILDI

Doğaka Hatay Valisi Rahmi Doğan, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 92. Yönetim Kurulu Toplantısı’na hoş geldiniz diyerek, “2019 yılı içerisinde toplam bütçesi 47 Milyon TL olan 5 adet proje teklif çağrısı ilan edilmiş ve başarılı projelerin uygulanmasına başlanılmıştır.” dedi.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 92. Yönetim Kurulu Toplantısı Hatay Valisi Rahmi Doğan Başkanlığında, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Osmaniye İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun,  DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız katılımlarıyla Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 92. Yönetim Kurulu Toplantısı’na hoş geldiniz diyerek, “2019 yılı içerisinde toplam bütçesi 47 Milyon TL olan 5 adet proje teklif çağrısı ilan edilmiş ve başarılı projelerin uygulanmasına başlanılmıştır.” dedi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan sözlerinin devamında  “ Güdümlü Proje Desteği kapsamında toplam bütçesi 28 Milyon olan 6 adet projede çalışmalara devam edilmiştir. Hatay İpek Tasarım Merkezi Projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış olup diğer 5 proje Bakanlık onayına sunulmuştur. 2020 Yılı Çalışma Programı kapsamında kamu ve özel sektöre yönelik destek programlarına, güdümlü proje uygulamalarına, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı ve Cazibe Merkezlerini Destekleme uygulamalarına devam edilecek olup bunlara ilişkin ilan ve bilgilendirmeler Ajansımız tarafından yapılacaktır. Bunların yanı sıra diğer ulusal ve uluslararası fonlardan bölgemize kaynak sağlamaya yönelik çalışmalar kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Dünya Bankası ve Uluslararası İş Örgütü ile işbirliği çalışmalarına devam edilecektir.2020 yılında Kalkınma Ajanslarının çalışma teması “kaynak verimliliği” olacaktır. Bu çerçevede, üretimin her alanında verimliliğin artırılması ile ilgili çeşitli düzeylerde çalışmalar yürütülecektir. Başarılı bir şekilde tamamlanan 2019 yılının ardından 2020 yılının daha başarılı bir şekilde tamamlanacağına inanıyor, katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

DOĞAKA’nın 92. Yönetim Kurulu Toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.

Ömer Ali TURUNÇ