DİYABET OKULU, 2017 YILININ 3. KATILIMCI GRUBUNUN EĞİTİMİ TAMAMLANDI

 

 

DİYABET EĞİTİMİ MART 2017Eğitimciler tarafından; Diyabet Hastalığı, Diyabetin Oluşum Mekanizması, Tıbbi Beslenme Tedavisi, Diyabette İnsülin Dışında Kan Şekerini Düzenleyici İlaçlar, Diyabetin Akut Komplikasyonları, Diyabetin Kronik Komplikasyonları, Diyabette Fiziksel Aktivite Ve Hareketler, Diyabetle Yaşam Ve İnsülin Tedavisi konularında bilgiler verildi.

Osmaniye Kamu Hastaneleri Birliği’nin Sağlık Tesislerinden Osmaniye Devlet Hastanesi’nde hizmet veren Diyabet Okulu, 2017 yılının 3. katılımcı grubunun eğitimi tamamlandı.

Eğitimler; Osmaniye Devlet Hastanesi servislerinde yatan Diyabet hastaları, polikliniklerde tedavi ve takibi yapılan hastalardan oluşan 37 kişilik değişik yaş gruplarındaki hastaların katılımı ile gerçekleşti.

24 Mart 2017 tarihinde Osmaniye Devlet Hastanesi Diyabet Okulu Sorumlusu İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Doktoru Adem Kıdık ve Diyabet Okulu Eğitimcileri tarafından eğitim yapıldı.

Eğitimciler tarafından; Diyabet Hastalığı, Diyabetin Oluşum Mekanizması, Tıbbi Beslenme Tedavisi, Diyabette İnsülin Dışında Kan Şekerini Düzenleyici İlaçlar, Diyabetin Akut Komplikasyonları, Diyabetin Kronik Komplikasyonları, Diyabette Fiziksel Aktivite Ve Hareketler, Diyabetle Yaşam Ve İnsülin Tedavisi konularında bilgiler verildi.

Osmaniye Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada; “Her ay düzenli olarak ayda bir kez gerçekleşen eğitimlerimize tüm vatandaşlarımızı davet ederiz” denildi.

YUNUS AKDAĞ