DIŞ CEPHE KAPLAMALARINDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

 OLAYADünyanın en büyük kuvars taşı üreticisi Cosentino Group’un piyasaya sunduğu Dekton  dış cephe kaplamalarında yeni bir dönem başlıyor. Dekton, dış cephelerde yeni bir görüntünün yanı sıra yüksek dayanıklılık da sağlıyor

 Modern zamanlarda yapılardaki dış kaplamalar da eski alışkanlıklardan sıyrıldı. Artık daha farklı ve kaliteli dış cephe kaplamaları tercih edilir hale geldi. Dünyanın en büyük kuvars taşı üreticisi Cosentino Group, Dekton serisiyle dış kaplamada yeni bir çığır açtı. Dekton sadece görsel bir şölen sunmuyor. Aynı zamanda bir duvarın yapısal bileşenlerinin korunmasındaki üstün özellikleriyle yüksek performansıyla ve uzun ömür sağlıyor.

DEKTON’UN ÖZELLİKLERİ

Dekton UV ışınlardan etkilenmiyor, renginde hiçbir solma olmuyor, gözeneksiz yapısı sayesinde leke ve boyaya tutmuyor, duvar yazılarına karşı yüksek direnç gösteriyor, çizilmiyor, yanmıyor, geniş boyutları ile her türlü yüzeye uyuyor, donma ve çözülmeden etkilenmiyor ve birçok renk alternatifiyle sunuluyor.

Ürün, etkili montaj sayesinde yükü eşit şekilde dağıtır ve güvenli bir cephe yaratır. İnceliği sayesinde binaya binen yük de azalır. Ürün, özel yapıştırıcılar sayesinde sabit cephelere uygulanır. Gereken yerlerde mekanik ankaraj da kullanılabilir. Dekton paneller; döşemeler, tavan detayları, yalıtım ve diğer yapı elemanlarının kenarları gizlemek için, gerekli olan cephe sistemlerinde cam birimlerin yerine kullanılabilir.

 DEKTON® HAKKINDA

 Cosentino tarafından sunulan Dekton® ultrakompakt yüzeyler, yeni ve yenilikçi türde yüzeylerdir. Bu ürünler, hem iç hem de dış mekanlarda mimarlık ve tasarım dünyasında pazarda lider olma hedefiyle geliştirilmiştir.

Dekton® yüzeyleri, cam yapımında kullanılan hammaddeler, yeni nesil porselen mozaikler ve kuvarz yüzeylerin sofistike bir birleşimi ile ortaya çıkmıştır. Dekton®, her türden malzemeyi desenini yüksek kalite standartlarına uygun hale getirebilir. Ürün büyük, 320 cm x 144 cm’ye kadar levhalar halinde üretilmekte ve üç farklı kalınlıkta satılmaktadır: 0,8 cm, 1,2 cm ve 2 cm. Ürün, üstün teknik özelliklere sahiptir: UV ışınlarına, çiziklere, lekelere, termal şoka karşı dayanıklılık ve çok düşük düzeyde su emilimi.

Sadece Dekton® tarafından sunulan bu özelliklerin tümü, üretim sürecinde kullanılan ve Cosentino Group’un Ar-Ge departmanı tarafından özel olarak geliştirilmiş teknoloji sayesinde sunulabilmektedir. Dekton®, yenilikçi bir ultra sıkıştırma işlemi olan Parçacık Sinterleme Teknolojisi (PST) kullanılarak üretilmektedir. Bu da Dekton’un® tamamen devrim yaratacak nitelikte bir ürün olmasını sağlar; ürün dayanıklıdır, ürün bakımı oldukça kolaydır ve zeminler, duvar yüzeyleri, dış cepheler ve tezgâhlar dâhil olmak üzere hem iç hem de dış mekânlarda kullanılabilir.

Tanınmış mimar ve tasarımcı Daniel Libeskind, İberya Yarımadasındaki tek çalışması olan “Beyond The Wall (Duvarın Ötesinde)” adlı eseri oluştururken Dekton ürünlerini kullanmıştır. Dekton, 2015 yılından beri “Rafa Nadal Academy by Movistar’ın” sponsorluğunu yapmaktadır; bu çalışmada ürün dış cephe gibi binanın birçok farklı alanında kullanılmıştır.

www.dekton.com

ADEM YURT