DEVLET HASTANESİNDE YATAN HASTALARA  KEMOTERAPİ UYGULAMASI BAŞLADI

 

ODH Yataklı serviste onkoloji tedaviOsmaniye Devlet Hastanesinde yatan hastalara kemoterapi uygulamasının başladığı bildirildi.

Hatırlanacağı üzere; İlimizdeki kanser hastaları kanser tedavi planlarının hazırlanması, tedavi protokollerine uygun hizmet almaları, muayene ve kontrol için başka şehirlerdeki sağlık merkezlerine gitmek zorunda kalıyorlardı. Osmaniye Devlet Hastanesi bünyesinde 1 Kasım 2015 tarihinde açılan Ayaktan Kemoterapi Hizmet Birimi ile başka illere kemoterapi almak amacıyla gitmelerin önüne geçildi. Bu tarihten bu yana hastalarımız evlerinden kalkıp çok kısa bir sürede tedavi planlarına uygun olarak Osmaniye Devlet Hastanesine ait olan Ek bina (Eski Kadın Doğum Çocuk Hastanesi) içerisindeki Tedavi merkezimizde Kemoterapi alabilmektedirler.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Osmaniye Devlet Hastanesi bünyesinde 1 Kasım 2015 tarihinden beri halkımıza hizmet veren Ayaktan Kemoterapi Ünitemizde yenilikler bitmiyor. Açıldığı günden bu yana hastalarımıza büyük kolaylıklar sağlayarak, kanser hastalarımıza bir umut ışığı olmuştur.

Ayaktan Kemoterapi Ünitemize Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doktorumuz Ali Alkan’ın göreve başlamasıyla bir çok başarılı uygulama başlamıştır. Artık Merkezimizde Hekimimizin geldiği günden bu yana hastaların tedavi planlarını muayene ve kontrollerini sağlık tesisimizde kendisi yapmaktadır. Gün geçtikçe daha çok vatandaşımıza hizmet vermektedir.

Merkezimizdeki Teşhis, tedavi ve tedavi verdiği bu hizmetlere bir yenisini eklemiştir. Artık Osmaniye Devlet Hastanesinde ana binasında yataklı servislerinde farklı hastalıkları için tedavi altında yatarak hizmet alan Kanser hastalarımızın kemoterapileri yattıkları servislerde eğitim ve donanımlı personellerimiz tarafından Uzman Doktorumuz kontrolünde Kemoterapi uygulaması yapılmaktadır.

Servislerde yatarak tedavi gören hastalarımızın kemoterapi uygulamalarında aksaklıklara meydan verilmemektedir.

Biz de basın olarak bu hizmetin tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyor,  Dr. Ali Alkan Bey ve hemşirelerimize teşekkür ediyoruz. Hasan KILIÇ