Devlet Bahçeli Mesire Alanı, Hasanbeyli’nin ekonomisine katkı sağlayacak

MESİREALANI (3)Hasanbeyliilçesinde yeni bir mesire alanı yapıldı. Devlet Bahçeli Mesire Alanı adı verilen alanda son rötuşlar da yapıldı.

HasanbeyliBelediyesi’nin önemli yatırımlarından biri olan 8 bin metrekarelik alanda oluşturulan Devlet Bahçeli Piknik ve Mesire Alanı’nda son rötuşlar yapıldı. Almanpınarı Yaylası yolu üzerinde yapımı süren ve açılış için gün sayan mesire alanı, ilçeyi yeniden eski cazibesine kavuşturarak, Osmaniye’yeve bölgeyehitap edecek bir mesire alanı haline gelecek.
Konu ile ilgili bilgi veren HasanbeyliBelediye Başkanı Alparslan Koca, bölge halkına nefes aldıracak mesire alanının, özellikle kış aylarında ‘Sucuk-Ekmek’ kültürü için eşi olmayan bir yatırım oluşturacağını söyledi.Osmaniye’deki Doğa Dernekleri ile birlikte mesire alanında incelemelerde bulunan Belediye BaşkanıKoca, Devlet Bahçeli Piknik ve Mesire Alanı’nda büyük kaya ve taşları doğal yapıyı bozmadan istiflemek sureti ile şekiller oluşturup, gelen vatandaşlara rahat dolaşım alanı ve aynı zamanda doğal düzeni bozmadan güzel bir görünüm elde ettiklerini söyledi. Koca, mesire alanındakiimalatın büyük kısmını belediyenin işçileri ve imkânlarıylabitirdiklerini bildirdi.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından da desteklenen projeyi titiz bir şekilde takip ettiklerini dile getiren BaşkanKoca, “İçerisinde kapalı kamelyaları, oturma alanları, şömine ve mangal sistemleri, çocuk oyun alanları, yürüme yolları, havuzu, dekoratif ağaçları ve ışıklandırmaları bulunan 8 bin metrekare alana sahip mesire alanı,Osmaniye ve bölgenin önemli bir ihtiyacına cevap verecek. DOĞAKA tarafından da desteklenen proje ile ilçemiz Osmaniye’nin nefes alacağı bir sosyal yaşam alanına kavuşmuş oldu” diye konuştu. AlpaslanKoca, Devlet Bahçeli Piknik ve Mesire Alanı’nın tamamlanmasıyla oluşacak sosyal canlılığın, ilçe ekonomisine ciddi katma değer sunacağını da sözlerine ekledi.

Ali Celal KAYMAK