DEFTERDARLIK’TAN VERGİ MÜKELLEFLERİNE TEŞEKKÜR

Defterdarlık’tan Vergi Mükelleflerine TeşekkürVergi mükelleflerine bilgilendirme ve vergi bilinci oluşturulması kapsamında yazı gönderildi

 Osmaniye Defterdarlığı tarafından vergi mükelleflerine bilgilendirme ve vergi bilinci oluşturulması kapsamında yazı gönderildi. Defterdar Emin Temiz tarafından gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

“Değerli Mükellefimiz; Bugüne kadar düzenli bir şekilde vergilerinizi ödemektesiniz. Size, vergi ödemede gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

Ödediğiniz bu vergiler; Ülkemizin teminatı olan silahlı kuvvetlerimizin vatan savunmasında, sınır ötesi harekâtlarında, vatandaşlarımızın huzur ve güvenini sağlamada, ülkemizi daha güzel noktalara taşıyacak olan çocuk ve gençlerimizin eğitiminde, maddi imkânları yeterli düzeyde olmayan hatta okuyamayacak durumda olan öğrencilerimizin eğitiminde ve yurt hizmetlerinin sağlanmasında, sunulan sağlık hizmetlerinde, ulaşım ve altyapı hizmetlerinde, insanlarımızın yaşam şartlarının iyileştirilmesine yönelik diğer hizmetlerde, velhasıl gelecek nesillerimize yaşanılabilir bir yurt bırakmak adına kamu hizmetlerine harcanmaktadır.

Bu sorumluluk bilinciyle uygulamaları yürüten kamu kurumları olarak görevimiz; Bakanlığımızın belirlediği vizyon çerçevesinde, sunduğumuz hizmetlerde teknoloji açısından yeterli düzeyde olmak, sizlere sunulan hizmetlerin kalite ve etkinliğini artırmak amacıyla, mükellef odaklı bir anlayışla sizlerin çalışmalarına değer katmak, mükelleflerimizin yanında yer almaktır.

Siz değerli mükelleflerimizin toplumsal menfaat bilinciyle bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ödeyeceği vergiler için tekrar teşekkür eder, işlerinizde kolaylık, başarı ve bol kazançlar dilerim.”

Ali Celal KAYMAK