Darbe gecesi resimlerle anlatıldı

 

WhatsApp Image 2016-11-07 at 10.36.21Gençlik ve Spor Bakanlığı Osmaniye Gençlik temsilcileri 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına Osmaniyeli şehit polis memuru Mehmet KARACATİLKİ’nin adının verildiği Anadolu İmam Hatip lisesinde bir resim sergisi düzenledi.

Sergide 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerinin darbeye karşı koydukları resimler sergilendi. Sergiye Ak Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit DURMUŞOĞLU, 15 Temmuz Demokrasi Şehidi polis memuru Mehmet KARACATİLKİ’nin babası, annesi, eşi ve Osmaniye Gençlik temsilcileri katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Osmaniye Gençlik temsilcilerinin düzenlemiş olduğu sergide bir konuşma yapan Ak Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit DURMUŞOĞLU, 15 Temmuz gecesinde, ülke ve devlet demokrasisinin saldırıya uğradığına işaret etti.

Ak Parti Osmaniye Milletvekili DURMUŞOĞLU, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine millete doğrultup hain girişimi başlatmışlardır. Ancak bu girişim milletimizin kararlı ve dik duruşuyla başarısızlığa uğramış Türk milleti tarih yazmıştır dedi.

DURMUŞOĞLU konuşmasını 15 Temmuz darbe girişimi karşısında halk tarafından ortaya konulan direniş örneğinin herkesin hafızasında canlı tutulması ve bu direniş ruhunun görsel olarak daha etkili bir biçimde anlatılabilmesi amacıyla çeşitli fotoğrafların sergilendiği bu sergide emeği geçenleri yürekten kutluyorum diye tamamladı.

İbrahim SEYREK