Dağ Ailesi’nden Örnek Yardım

Yemekli Mevlit Yerine Okula Yardım EttiOsmaniye’de geçtiğimiz günlerde vefat eden Ayşegül Dağ için eşi ve çocukları mevlit okutmak yerine bir okulun ihtiyaçlarına destek oldular.

Osmaniye’de vefat edenler için yemekli mevlit yerine,sadece okuma ve yardım geleneğinin başlatılmasına bir destek de Dağ ailesinden geldi. Dağ ailesi, Osmaniye Ayyıldız Anaokulu’nun ihtiyaçlarını giderdi.

Eşinin özellikle çocuklara çok düşkün olduğunu ve yaşamında anaokulu öğrencilerine her zaman destek olduğunu ifade eden Mehmet Dağ, “Bundan dolayı hem Osmaniye’deki yemekli mevlit geleneğinin kaldırılmasını desteklemek hem de minik öğrencilerimizin bulunduğu okulun ihtiyaçlarını karşılamak için çocuklarımla birlikte böyle bir karar aldık. Eşimin ailesi de bu kararımıza destek vererek, onlar da yardımda bulundu. Allah eşim için yaptığımız bu yardımı kabul etsin inşallah” dedi.

Dağ ailesinin bu yardımından duyduğu memnuniyeti ifade eden Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak da bu hareketin diğer Osmaniyelilere de örnek olması temennisinde bulunarak Dağ ailesine teşekkür etti.

Ali Celal KAYMAK