ÇUVALA KONUP ATILAN HAMİLE KÖPEĞE ŞEVKAT ELİ UZANDI

 HAMİLE KÖPEGİ ÇUVALA KOYUP ATTILAROsmaniye’nin Kadirli ilçesinde hamile olduğu öğrenilen köpeği çuvalın içerisinde yol kenarına attılar.

Yusufizzettin köyü Kadirli-Sumbas Karayolu üzerinde otomobili ile gitmekte olan Memduh Çolakça (46), yanına bulunan oğlu Arif Çolakça’nın (7) uyarısı ile yol kenarındaki çuvalın içerisinde köpek olduğunu gördü.

Çolakça, ayağı iple bağlı çuvalın içerisinde bulunan köpeği çıkardı. Hamile olduğu öğrenilen ve Organize Sanayi Bölgesi’ne doğru giden köpeğe, özel bir fabrikanın çalışanları sahip çıkarak yemek ve su verdi.

Kadirli Belediyesi sağlık ekipleri tarafından alınan köpek, tedavisi ve bakımı için hayvan barınağına götürüldü.

Çolakça, çuval içerisine iple bağlanarak yol kenarına bırakılan köpeğe sah,p çıktığını belirterek, “Sumbas ilçesinden Kadirli’ye gelirken oğlum yol kenarında çuvaldan kıpırdama görmüş. Beni uyardı. Çuvala baktığımızda ağzı iple bağlanana çuvalın içerisinde köpek olduğunu gördük. İpini çözerek köpeği bıraktık. Hamile olduğunu gördük. İnsanlık görevimizi yaptık. Hayvanlara yapılmaması gerek. Yazıktır, günahtır” diye konuştu.

Hayvan barınağı sorumlusu Veteriner Hekim Murat Traş ise haber verilmesi üzerine fabrikaya gelerek hamile köpeği aldıklarını, tedavisi, bakımı ve beslenmesini yapacaklarını kaydetti.

                                                                                      Menderes Özat