CUMHURBAŞKANININ ÇAĞRISINA OSMANİYE’DEN TAM DESTEK…

 

enver davarcıOsmaniye Kuyumcular Odası Başkanı Enver Davarcı:”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “ Dolar ve Euro’larınızı bozdurun, Türk parasına çevirin ” çağrısına gönülden katıldıklarını ve tam destek verdiklerini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dolar ve eurolarınızı bozdurun, Türk parasına çevirin” çağrısına bir destek de Osmaniye Kuyumcular Odası Başkanı Enver Davarcı’dan  geldi. “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendi  bu konuda önemli bir konuya parmak bastı, çok yerinde bir çağrıda bulundu ” diyen Başkan Davarcı  “Sayın Cumhurbaşkanımızın almış olduğu bu kararı, Osmaniye Kuyumcu esnafı olarak sonuna kadar  destekliyoruz. Ve sonuna kadar da Cumhurbaşkanımızın yanındayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının çok yerinde ve doğru bir karar olduğunu söyleyen Osmaniye Kuyumcular Odası Başkanı Enver Davarcı: , ” Geçmişe dönüp, Osmanlı Devletine  baktığınız zaman dolar veya euro mu vardı? Yabancı sermayeler kalkınmakta olan ülkelerin bu dolar ve euro işini tutturup tepesine bindiler. İkili ilişkiler dediler, ticaret antlaşması dediler. Alakası bile yok. En büyük zararlarından bir tanesi de bu ülkede yabancı sermayenin olması. Ülkede yabancı sermaye olduğu zaman inanın ki, o ülke bir arpa boyu gidemez. Neden? Çünkü onlara bağımlı kalıyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanımızın aslında söylemek istediği bu. Şimdi bakın Rusya, İran ve Çin ile yerli parayla ticaret konusunda antlaşma yapılmış. İsteyince oluyormuş. Yıllar önce yapılması gereken aslında buydu ama olsun şimdi hayata geçiyor. Bu da ülkemiz için çok iyi. Şu anki duruma benzer olarak ilkokullarımızda yerli malı haftası kutlanıyordu. Türk ekonomisinin artık bir takım güdümlerin ve bir takım finans gruplarının içerisinden çıkması lazım. İşte burada da hükümetimize büyük görevler düşüyor. Cumhurbaşkanımızın aslında söylediği şey, “Artık dolar ve euro’dan çıkma zamanı gelmiştir ve artık geliniz  özümüze dönelim” demiş, doğrudur. Açık konuşmak gerekirse ; Kuyumculuk sektörümüz de zaten dövizin girip çıktığı bir yer haline gelmiştir.Bu nedenle  biz Cumhurbaşkanımızın almış olduğu bu kararı Osmaniye Kuyumcu esnafları olarak sonuna kadar  destekliyoruz.  Ve sonuna kadar da Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz” şeklinde konuştu.

“DÖVİZE DEĞİL, ALTINA YATIRIM YAPIN, KAZANIN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  çağrısının kamuoyunda çok geniş bir yankı bulduğunu belirten Başkan Enver Davarcı:  “Cumhurbaşkanımızın yaptığı örnek açıklama, tüm yurt çapında olduğu gibi Osmaniye’de de çok geniş yankı bulmuştur.Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak veren  Osmaniyelilerin  bir kısmı dolarını  euro’sunu TL’ye çevirirken, bir kısmı da altına çeviriyor. Çünkü altın, her zaman yatırımcısına dolardan daha fazla kazandırmıştır. Geçmişte de altın, dolardan daha fazla kazandırıyordu. Bu kar- zarar olayından ziyade milli mücadeledir. Ülkemizin geleceği için kâr zarar olayını gözetmeksizin halkın elindeki dövizi, TL’ye ya da altına çevirmesi ülkemizin ekonomik açıdan istikrara kavuşması açısından bizleri çok sevindiriyor. Bu vesile ile konuya duyarlılık gösteren tüm  Osmaniyeli vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hasan KILIÇ