Çocuklarının eğitimi için ayırdığı dolarları bozdurdu

 

valiCumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dolarlarınızı bozdurun, altına ve Türk Lirası’na çevirin’ çağrısına Osmaniye Valisi Kerem Al da destek verdi. Vali Al, yurtdışında eğitim gören çocukları için ayırdığı dolarları bozdurarak TL’ye çevirdi.

Son günlerde kampanyaya büyük ilgi olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Vali Kerem Al, “Sayın Cumhurbaşkanımızın almış olduğu bu karara tüm milletimiz duyarlılık gösterdi. Bu ülkeye hepimizin katkı yapması lazım. Ben de yurt dışında eğitim gören çocuklarım için ayırdığım 10 Bin Doları bankadan bozdurarak TL’ye çevirdim. Bu bir tür kararlılık göstergesidir. Bugüne kadar her zor dönemde devletinin yanında olan milletimiz, bu sefer de bu kararlılığını göstermektedir. Ben de bir ilin idarecisi olarak, örnek olması için bu kampanyaya destek verdim” dedi.

Ferdi olarak dolar bozduranların yanı sıra bazı kurum ve esnafların da değişik şekilde kampanyaya destek verdiklerini memnuniyetle gördüğünü ifade eden Vali Kerem Al, “Bu vatandaşlarımız da düzenledikleri kampanyalar ile dolar bozdurmaya destek veriyorlar. Onlara da duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ali Celal KAYMAK