Çocuklar Bahar Şenliği’nde eğlendi ve yarıştı

 

DSC_0010Osmaniye’nin Vatan Mahallesi sakinleri düzenlenen Bahar Şenliği’nde eğlendi. Özellikle mahallenin çocukları düzenlenen yarışmalarda hem yarıştılar hem de eğlendiler.

Vatan Mahallesi Muhtarı Baki Bayram “Bahar Şenliği’mizin bu sene beşincisini düzenledik. Amacımız hem bahar mevsimini karşılamak hem de mahalle sakinlerimizin güzel bir gün yaşamasını sağlamaktır. Şenliğimize katılan tüm dostlarımıza, mahalle sakinlerimize ve sponsor olarak şenliğimize destek verenlere şükranlarımı sunuyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Bahar Şenliği kapsamında davetlilere sıkma, kavurma ve ayran ikramı yapıldı. Ayrıca çocuklar arasında çeşitli yarışmalar düzenlendi ve dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi. Şenlik kapsamında çocuklara yönelik düzenlenen Karagöz-Hacivat gösterisi de çocuklar tarafından büyük ilgi ve beğeni gördü.

Bu arada etkinliğe katılan Osmaniye Şairler Yazarlar ve Ozanlar Derneği Başkanı Mustafa Bardak ve üyeleri de etkinliğe renk kattı. Ozan Maranlı (İbrahim Karacülle) sazı ve türküleri ile şairler de şiirleri ile davetlilere güzel bir an yaşattı.

Şenliğe Belediye Başkan Vekili Abdullah Bukan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı, Osmaniye Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Özener, Valilik Özel Kalem Müdürü Gülşen Kaymak, mahalle sakinleri ve OŞYAD mensupları katıldı.

Ali Celal KAYMAK