CHP’li Dilek Güvenç Kadınlar Günü’nü kutladı

 

DSC_0043CHP Osmaniye İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Güvenç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenleyerek, kadınların günün kutlayan mektup dağıttı.

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir dizi ziyaretlerde bulunan Başkan Dilek Güvenç, çalışan bayanları ziyaret ederek onların gününü kutladı. Başkan Güvenç, ziyaretlerde bayanlara da karanfil takdim edip, mektup verdi.

Dilek Güvenç, mektubunda şu ifadeleri yazdı: “Saygı değer hanımefendi; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüzü en iyi dileklerimle ve gönül dolusu sevgilerimle kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok Avrupa ülkelerinden daha önce seçme ve seçilme haklarını vererek, dünyanın en saygın insanları arasında hak ettikleri yerlerimizi aldığımız bir dünya gerçeği olarak karşımızda durmaktadır. Bugünkü konumlarımızdan ne yazık ki, rahatsız olanların varlığı ve kimi zaman kadın hakları ile ilgili negatif söylemleri ve uygar dünyanın kabul edemeyeceği yaklaşımları bir kere daha şiddetle reddediyoruz. Ülkemizde yaşamsal öneme sahip kadın haklarını arttırarak koruma kararlılığımızı bir kere daha ifade ederek; Kadın cinayetlerini, tacizleri, çocuk gelinleri gündemden çıkarmak için güç birliği içinde olmanın önemini saygı dolu içten duygularımla ifade ederek, 8 mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü derinlik dolu duygularımla kutluyor ve sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.”

Ali Celal KAYMAK