CHP TOPRAKKALE İLÇE BAŞKANI 3. KEZ İBRAHİM ATEŞ OLDU

23905671_141425633246081_322314699918526243_nCHP Toprakkale İlçe Teşkilatı kongresi yapıldı. Başkanlığa 3. Kez seçilen İbrahim ATEŞ, “güven” tazeledi.

Toprakkale Belediye Başkanı İbrahim DEMİRCİ ve CHP Toprakkale İl Genel Meclisi üyesi adayı Yusuf ESER’in büyük destek ve katkıları ile adeta bir şölen havasında yapılan kongre, Toprakkale’de bir ilk olarak yorumlandı.

Toprakkale Düğün Salonu’nda büyük bir coşku ile adeta düğün havasında yapılan kongrenin divan başkanlığını CHP Osmaniye Eski İl başkanı Kemal Tabak yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın söylenmesi ile başlayan Zafer Örsdemir’in sunumundaki kongrenin açılış konuşmasını yapan CHP  Toprakkale İlçe Başkanı İbrahim ATEŞ, şunları söyledi:

“Kongreler,  barış hürriyet ve özgürlük demektir. Atatürk, bu kongrelerde mahalli ve milli kongreleri yapıp, vatanın bekası için kelle koltukta birlik ve beraberliği sağlamış, insanları birbirleri ile kaynaştırmıştır.
Cumhuriyet Halk Partisi, dalı Pir Sultan Abdal, kolu Hacı Bektaşı Veli kökü ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk olan Türkiye’nin ve dünyanın en köklü partilerinin başında gelir.
Yedi düvele karşı kazanılmış cephelerle kazanılmış savaşlarla var edilen adı Türkiye Cumhuriyeti olan memleketimiz,  ne yazık ki 2017 yılına, cumhuriyet dönemimizin en karmaşık ve yoğun bunalımların yaşandığı bir ortamda girildi. Emekli sürüm sürüm sürünüyor, asgari ücretli perme perişan, küçük esnaf günü kurtarmanın derdinde,
20 milyon köylünün 15 milyonu şehirlere göçe zorlandı. 2004’te  6 milyar borcu olan köylünün bugün 82 milyar borç batagında, yakında toplu arazi satış ilanlarını görürseniz şaşırmayın.

Alt yapısı, üst yapısı yolu suyu her şeyi ile değişti Toprakkale’mizin. CHP terbiyesi, halka hizmet hakka hizmettir anlayışıdır. Bu anlayışla hizmet eden CHP, ülkemizin dört bir yanında bu hizmetlerini yapmakta, el attıkları şehirlere huzuru hizmeti ve çağdaşlığı getirmekte. Ülkemizin birliği, dirliği laik cumhuriyetin devamı, çağdaş demokratik cumhuriyetimizin yaşaması, parlamenter rejimin devamı için olmazsa olmazımız CHP’ dir.
El ele gönül gönüle hep birlikte kapı kapı bire bir mücadele ederek, insanları ikna ederek ülkemizi bu karanlıktan aydınlığa çıkartmak zorundayız. Atın üzerinizdeki ölü toprağını silkelenin, gerekirse yeniden kurtuluş savaşı verelim.
Sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar aydınlığa karanlıklar.”

Konuşması ayakta alkışlanan İbrahim ATEŞ ‘ten sonra 10, Yıl marşı ve Yörük Halayı parçaları ile kongre salonu büyük bir coşkuya sahne oldu.

Kongreye  Toprakkale Belediye Başkanı İbrahim Demirci, CHP Osmaniye İl başkanı Nedim Ünlü, Merkez İlçe Başkanı Zafer Palavan, Şırnak’taki saldırıda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan‘ın  emekli  yarbay ağabeyi Mehmet  Alkan, CHP Merkez İlçe Başkan Adayı Av. Mert Su Kılıç, CHP Toprakkale İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Yusuf Eser, il ve merkez ilçe ile diğer ilçe teşkilat mensupları ve partililer katıldılar.

TOPRAKKALE TARİHİNDE  İLK KEZ BÖYLESİNE

ŞÖLEN HAVASINDA BİR KONGREYE SAHNE OLDU

Toprakkale Belediye Başkanı İbrahim DEMİRCİ ve CHP Toprakkale İl Genel Meclisi üyesi adayı Yusuf ESER’in büyük destek ve katkıları ile adeta bir şölen havasında yapılan kongre, Toprakkale’de bir ilk olarak yorumlandı.

Dev Türk Bayrağı ve Atatürk fotoğrafının damgasını vurduğu kongrede daha sonra seçimlere geçildi.Tek liste ile gidilen seçimde CHP Toprakkale ilçe başkanlığına 3. Kez İbrahim Ateş seçilirken, yönetim kurulu üyeleri de şu isimlerden oluştu:

Mehmet Demir, Ökkeş Demir, Davut Demirci, Mustafa Mete, Şahin Karamemişgil, Abdullah Koca, Battal Gazi Korkmaz, Ekrem Beyazıt Şahin, Yaşar Parlak Şahin ve Ramazan Yıldız.

İL DELEGELERİ: İbrahim Demirci(Toprakkale Belediye Başkanı), İbrahim Ateş, Mehmet Demir, Mustafa Mete ve Derviş Karnıyarık.

BAŞKAN İBRAHİM ATEŞ’İN TEŞEKKÜR MESAJI

CHP Toprakkale ilçe başkanlığına 3. Kez seçilerek güven tazeleyen İbrahim ATEŞ, kongre sürecince büyük fedakarlıklarda bulunan Toprakkale Belediye Başkanı İbrahim Demirci ve CHP İl Genel Meclisi üyesi adayı Yusuf ESER başka olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini söyledi. Hasan KILIÇ