CHP MİLLETVEKİLLERİNDEN MAĞDUR ESNAFA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

1CHP heyeti adına Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, burada yaptığı konuşmada, ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlayan esnafların iş yerlerinde çıkan yangının kendilerini üzdüğünü söyledi.

CHP’li bir grup kadın milletvekili, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde meydana gelen yangında zarar gören esnafları ziyaret etti.

CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Bursa Milletvekili ve TBMM Divan Katibi Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 20’ye yakın iş yerinin zarar gördüğü olay yerinde incelemelerde bulunarak, esnaflara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

CHP heyeti adına Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, burada yaptığı konuşmada, ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlayan esnafların iş yerlerinde çıkan yangının kendilerini üzdüğünü söyledi.

Esnafların sıkıntılarının giderilmesi konusunda ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Türkmen, “Gerçekten büyük tehlike atlatmışsınız. Sizlerin yaşadığı sıkıntıyı bizim olarak görüyoruz. Neler yapılacaksa elimizden geleni yapacağız. İnsanlara aş ve ekmek sağlayan esnaflarımız bizim için önemlidir. Çok geçmiş olsun.” diye konuştu.

Esnaflardan Mehmet Ericek ise 15 yıldır esnaflık yaptığı iş yerinin yandığını ve yaralarının en kısa zamanda sarılmasını istediklerini söyledi.

CHP’li milletvekilleri daha sonra Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Kadirli Şubesi’ni ziyaret ederek, şehit yakınları ve gazilerle sohbet etti.

Kadirli Kadınlar Meclisi’ni de ziyaret eden milletvekilleri, ilçe başkanlığında partililerin sorunlarını dinledikten sonra ilçeden ayrıldı.

CHP’li vekillerin ziyaretlerine İl Başkanı Nedim Ünlü, Kadirli İlçe Başkanı Mehmet Döğüşçü, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.      MENDERES ÖZAT