CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA MERT SU KILIÇ SEÇİLDİ

yers olursaCHP Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Mert Su KILIÇ : “Cumhuriyet Halk Partisi, her zaman ezilenin, hakkı yenenin, mazlumun yanında yer alırken; yolsuzluğun ve sömürünün karşısında da dimdik yer almıştır ve böyle de devam edecektir” dedi.

CHP Osmaniye merkez ilçe teşkilatı kongresi yapıldı.Başkanlığa Av. Mert Su KILIÇ seçildi.

Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde  tek liste ile gidilen kongrede konuşan CHP Osmaniye Merkez İlçe Başkan Adayı Av. Mert Su KILIÇ, sözlerine  İl Kadın Kolları Başkanı merhum Elif Dilek Güvenç’i saygıyla anarak başladı ve şöyle devam etti:

“Dilek ablamız, partimizin gerçekten yılmaz bir emekçisiydi, kendimi bildim bileli partimiz için mücadele etmiş ve hiçbir zaman mücadeleden vazgeçmemiştir. Özellikle 16 Nisan referandum sürecinde, köy köy, mahalle mahalle, tek tek evlere ulaşmış, yorulmadan, bıkmadan mücadele etmiştir. Şimdi bizler de Dilek ablamızın hiçbir zaman yere düşürmediği Altı Oklu bayrağımızı, daha da yükseklere çıkarmak için mücadelemize kaldığımız yerden devam etmeliyiz.  Kadının, elinin değdiği her şeyi güzelleştirdiği yadsınamaz bir gerçektir. Dilek ablamız da partimizi aynen böyle güzelleştirmişti. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Tekrar gündemimize dönecek olursak,

Partimizi iktidara taşıma amacıyla yapmış olduğumuz mücadelemizde, 2 yıldır onurla sürdürdüğüm Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevimden ayrılıp, partimiz adına daha etkin mücadele edebilmek amacıyla, partimizin onurlu başka bir görevi olan Merkez İlçe Başkanı adayı olarak karşınızda bulunmaktayım.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün; “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” diyerek kurduğu partimizde, böylesine önemli bir göreve aday dahi olabilmek benim için çok büyük bir onurdur. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olmasının en büyük teminatıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi, her zaman ezilenin, hakkı yenenin, mazlumun yanında yer alırken; yolsuzluğun ve sömürünün karşısında da dimdik yer almıştır ve böyle de devam edecektir.

Sözlerime son vermeden önce; özellikle bu süreçte merkez ilçe gibi parti siyasetinin en temelinde yer alan bu kurumun gençleşmesi için önümüzü açan mevcut Merkez İlçe Başkanımız Sayın Zafer PALAVAN’a, gelecek dönem için müsaadelerini isteyen ilçe yöneticilerimize, adaylığımızı açıkladığımız ilk andan itibaren partili partisiz ilgi gösteren, destek mesajı veren, uyarılarda ve tavsiyelerde bulunan herkese teşekkür ediyorum. Sağlıkla kalın.

Daha sonra yapılan seçimde  Avukat  Mert Su Kılıç, CHP Osmaniye merkez ilçe Başkanı seçildi.

Kongreye geçtiğimiz günlerde CHP saflarına geçen Mehmet Alkan’da katıldı. Hasan KILIÇ