ÇENET: “YÜCE TÜRK MİLLETİ, ATATÜRK’LE EMSALİ OLMAYAN BİR BAŞARIYA İMZA ATTI”

67YOTB Başkanı Sait ÇENET; “Onun önderliğindeki aziz milletimiz dünyada emsali olmayan bir başarı öyküsüne imza atmıştır. Atatürk’ün getirdiği derin ve geniş inkılaplar ile milletimizin kendisine olan güveni tüm dünyada hayranlık uyandırmıştır “ dedi.

Osmaniye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sait ÇENET, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Büyük kurtuluş mücadelemizin başlatıcısı ve önderi, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü bir 10 Kasım’da daha şükran ve minnetle anıyoruz. Onun önderliğindeki aziz milletimiz dünyada emsali olmayan bir başarı öyküsüne imza atmıştır. Atatürk’ün getirdiği derin ve geniş inkılaplar ile milletimizin kendisine olan güveni tüm dünyada hayranlık uyandırmıştır.

BİZLERE BUGÜN DÜŞEN EN BÜYÜK GÖREV

Bizlere bugün düşen en büyük görev ve hedef onun bıraktığı eserleri yaşatmak ve yeni nesillere aktarmaktır. Türk milletine çağdaş uygarlık kapılarını açarak Cumhuriyet gibi önemli bir kazanımı miras bırakan Atatürk´ün fikirlerinin yaşatılmasının ve yüceltilmesinin hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmamalıyız.

OTB Başkanı Sait Çenet, mesajını “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhun Şad Olsun “diyerek tamamladı. Hasan KILIÇ