Çanakkale Savaş Malzemeleri Gezici Sergisi Osmaniye’de

7 Ocak Kutlamaları BaşlıyorOsmaniye Belediyesi’nin organizasyonunda Osmaniye Valiliği’nin öncülüğünde Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yıldönümü bu yılda yapılacak çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanacak.

7 Ocak kutlamaları kapsamında Çanakkale Savaş Malzemeleri Gezici Sergisi Osmaniye’ye geliyor. Açılacak olan sergide Çanakkale Savaşına ait malzemeler ve eşyalar Osmaniyeli vatandaşların ziyaretine açılacak.

30 Aralık 10 Ocak tarihleri arasında Cebelibereket Kültür Merkezinde hizmet verecek olan gezici müze sergisine vatandaşların ve öğrencilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Hemşerilerimizin bu sergiyi ziyaret etmeleri çok önemli diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Nesilden nesile aktarılması gereken, kahraman ecdadımızın dünyayı titreterek kazandığı büyük Çanakkale Destanı’nın yaşanmışlıklarını Osmaniye’ye getirerek hemşerilerimizin ziyaretine açıyoruz. 10 gün süreyle 09.00 ile 17.00 saatleri arası hizmet verecek olan Çanakkale Savaş Malzemeleri Gezici Sergisi’ni çocuklarımızın ve hemşerilerimizin ziyaret etmesini çok önemsiyorum. Amacımız, kahraman ecdadımızın bu kutlu miras Türkiye’mizi bizlere bırakabilmek için neler yaptığını, nasıl fedakârlıklar yaptığını anlatmak, Çanakkale ruhunu canlandırmak ve yetişen yeni neslimize bu milli ruhu aşılayarak onlara hangi şartlar altında bu savaşın yapıldığını gösterebilmektir” ifadelerini kullandı.

Ali Celal KAYMAK