BÖLGE ÜNİVERSİTELERİ ÇALIŞTAYINA OKÜ ‘DE KATILDI

1512045017OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Murat Türk, çalıştayda Osmaniye’nin yerfıstığı ile yapılan drajelerinden Üniversite Rektörlerine kendi elleriyle ikram etti.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Murat Türk,  GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Harran Üniversitesi tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen “Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Tanıtım ve Bölge Üniversiteleri İş Birliği Çalıştayı”na katıldı.

Çalıştayda Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

20 ÜNİVERSİTE REKTÖRÜ KATILDI

Çalıştaya YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ‘ın yanı sıra bölge Üniversitelerinden 20 Üniversite Rektörü katıldı. YÖK Başkanı çalıştayda bölgesel kalkınmada ve bölgesel inovasyonda üniversitelerin rolü hakkında detaylı bir konuşma ve sunum yaptı.

BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Çalıştaya katılan OKÜ  Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, başta YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç olmak üzere çalıştaya katılan 20 Üniversite Rektörü ile bir araya gelip OKÜ hakkında bilgiler verip genel bir bilgi alışverişinde bulundu.

Rektör  Prof. Dr. Murat Türk, çalıştayda Osmaniye’nin yerfıstığı ile yapılan drajelerinden Üniversite Rektörlerine kendi elleriyle ikram etti.

OKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabri Ulukanlı’nın da katıldığı çalıştayda GAP Bölgesi Kalkınma Ajansları Sunuş ve Tanıtımı ile GAP Bölge Üniversiteleri Rektörleri Proje fikirleri konuşuldu. Hasan KILIÇ