Biz Anadolu’yuz Projesi Kapsamında Bayburt’tan Osmaniye’ye Geldiler

Bayburt’tan Osmaniye’ye Gelen Öğrenciler Vali Coşkun’u Ziyaret EttiCumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan İçişleri Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Bayburt’tan Osmaniye’ye gelen 39 öğrenci Vali Ömer Faruk Coşkun’u ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere, öğretmenleri ve Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Loğoğlu eşlik etti.

Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda gerçekleşen kabulde Vali Ömer Faruk Coşkun öğrencilerle sohbet etti.

Programın başında proje hakkında Vali Coşkun’a Proje İl Koordinatörü Ayşenur Yıldırım bilgi verdi. Projenin sosyal sorumluluk içeren bir proje olduğunu ifade eden Yıldırım, Projenin amacının kültürlerin kaynaşması, kardeşlik ikliminin oluşması olduğunu kaydetti. Proje kapsamında Osmaniye’de yapacakları etkinlikler hakkında da bilgi veren Ayşenur Yıldırım Huzurevi, Şehitlik ve Okul ziyaretleri gibi etkinlikler gerçekleştireceklerini söyledi.

Öğrencileri Osmaniye’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Vali Ömer Faruk Coşkun ise  “Bugün, Biz Anadoluyuz projesi kapsamında sizleri Osmaniye’de misafir ediyoruz. İlimize hoş geldiniz. Temenni ediyorum ki ilimizdeki misafirliğiniz süresince gerçekleştireceğiniz etkinliklerden memnuniyet duyarsınız ve bu memnuniyet duygusuyla ilimizden ayrılırsınız. Bu proje bir sosyal sorumluluk projesi. İlimizin gezip görülmesi gereken yerlerini ziyaret edeceksiniz bunun yanında da çeşitli kurumlarımıza ziyaretler gerçekleştireceksiniz ve bu ziyaretlerle kendi yaşam deneyimlerinize bir artı katmış olacaksınız. Bu tür projelerin gençlerimize önemli bir katkı sağladığına inanıyorum.” diye konuştu. Sözlerinin sonunda, öğrencilerin ilimizden mutlu ayrılmalarını temenni eden Vali Coşkun, “Biz, Osmaniye ile Bayburt arasında sizlerin aracılığıyla bir gönül köprüsü oluşturmak istiyoruz. İnşallah bu ziyaretiniz buna vesile olur.” dedi.

Konuşmasının ardından konuk öğrencilerle sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun ziyaret sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Ziyaret, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Ömer Ali TURUNÇ