Bingöl, “Biz yerel basını çok önemsiyoruz”

DSC_0018CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret etti. Bingöl’e CHP İl Başkanı Nedim Ünlü, Başkan Yardımcısı Mustafa Cengiz ve eski il başkanı Kemal Tabak da eşlik etti.

OGC’nin Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette;Partisinin Osmaniye Merkez İlçe Kongresi’ne katılmak ve aynı zamanda hayatını kaybeden Kadın Kolları İl Başkanı Dilek Güvenç’in ailesine başsağlığı dilemek için Osmaniye’ye geldiğini ifade eden Bingöl, “Dilek kardeşimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Allah rahmet eylesin. Ailesine ve Osmaniye teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Biz yerel basını da çok önemsiyoruz. Onun için de sizi ziyarete geldik. CHP olarak bizim yaygın basın organlarımız yok. Yaygın basına baskılardan dolayı yandaş medyalar oluştu. Bu nedenle biz yerel basına çok önem veriyoruz. Osmaniye’nin de bu konuda çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu memnuniyetle gördüm. Bundan dolayı da sizler tebrik ediyorum. Parti çalışmalarımızın yanı sıra ülke gündemi ile ilgili çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız da bizim doğru yolda olduğumuzu artık görüyor ve takdir ediyor. CHP her geçen gün büyük bir hızla büyüyor. Ülkemizde iktidarın tek alternatifi CHP’dir. Arkadaşlarımız referandumda olduğu gibi seçimlerde de başarılı olmak için durmaksızın çalışıyorlar” dedi.

CHP Merkez İlçe Kongresi’nde tek aday olmasını da değerlendiren Bingöl, “Biz tek aday olmasına pek alışık değiliz. Ancak artık arkadaşlarımız bir uzlaşma hareketi sergiliyorlar. Buna böyle bakmak lazım. Çünkü biz de lider sultası yok. Rekabet ortamı ne kadar iyiyse, uzlaşmak da o kadar iyidir. Osmaniye’ye ve partimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Tekin Bingöl’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden OGC Başkanı İsrafil Avcı, “Dilek başkanımızın ani vefatı bizleri de derinden üzdü. Ailesine ve CHP teşkilatına başsağlığı diliyorum. Bizler siyasiler ile kamuoyu arasında bir köprü vazifesi görüyoruz. Dolayısıyla cemiyetimiz siyasilere eşit mesafededir ve kapımız açıktır. Diğer yandan Merkez İlçe Kongreniz de hayırlı olsun. Genç bir kardeşimizin göreve getirilmesi sevindiricidir. Kendisinin ve ekibinin Osmaniye’ye ve partinize faydalı olacağını düşünüyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Ali Celal KAYMAK