BELEDİYEDEN ÇTV UYARISI

çtv uyarısıKadirli Belediyesi Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) 2019 yılı 2.taksitlerinin tahsilatına başladı. Emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi ikinci taksit ödemeleri için son gün 30 Kasım.

Belediye Emlak Şefliği’nden yapılan yazılı açıklamada, emlak ve çevre temizlik vergisi ikinci taksiti ödemelerinin başladığı belirtildi.

Vatandaşların cezalı duruma düşmemesi için vergilerini 30 Kasım Cumartesi günü mesai bitimine kadar ödemeleri gerektiği hatırlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Belediyemiz Emlak Müdürlüğünce tahsil edilmekte olan 2019 yılı emlak ve çevre temizlik vergisi ikinci taksit yatırma tarihi 30 Kasım Cumartesi günü mesai bitimine kadar sürecek. Bina, arsa ve arazi gibi gayrimenkullere sahip vatandaşların emlak vergisini, iş yerinde oturanların çevre temizlik vergisini zamanında yatırmaları gerekmektedir. Tarihinde yatırılmayan vergiler için günlük gecikme cezası uygulanacak.”

Mükellefler, www.kadirli.bel.tr adresinden online olarak veya belediye binasında veznelerden ödemelerini yapabilecek. Menderes ÖZAT