Belediye, şehit ve gazi yakınları için gezi düzenledi

 

çanakkale gezisi (2)Osmaniye Belediyesi kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında şehit ve gazi yakınları için Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti Bursa, şehitler diyarı Çanakkale ve Konya Mevlana Müzesi’ni kapsayan gezi düzenledi.

21 Ekim ve 23 Ekim tarihleri arasında birincisi düzenlenen gezide şehit ve gazi aileleri binlerce şehidimizin bulunduğu Çanakkale şehitlerini ziyaret etme imkanı buldular.

Şehit ve gazi yakınları rehber eşliğinde Çanakkale Şehitler Anıtı’nı ziyaret ederken milletimizin manevi inanç içerisinde ve inanmışlığın verdiği güçle düşmana karşı verilen kutlu mücadelenin ruhunu ve heyecanını hissettiler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, gezi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada  “Osmaniye’deki tüm şehit ve gazi yakınlarımıza böyle bir imkânı sağladıkları için Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya teşekkür ederiz” dedi.

Geziden oldukça memnun kalan ve gezdikleri her noktada duygulu anlar yaşayan şehit ve gazi yakınları, Çanakkale’yi herkesin görmesi gerektiğini ifade ettiler.

Ali Celal KAYMAK