Belediye ihtiyaçlarını marangozhaneden karşılıyor

 

DSC_5086Erdemli Belediyesi marangozhanesi üretim ve montaj çalışmalarına devam ediyor. Her alanda kapsamlı üretim çalışmalarının devam ettiğini bildiren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, marangozhane atölyesinde de kamelya, oturma grupları ve benzeri ürünlerin üretim ve montajının en hızlı şekilde sürdüğünü söyledi. Erdemli’nin her yerinde bu göz kamaştırıcı eserlerin sergilendiğine değinen Başkan Tollu, marangozhanede başta şehrin çeşitli noktalarına yerleştirilen banklar, piknik masaları, ahşap dinlenme yerleri, kuş yuvaları ve kamelya gibi birçok ürünün üretildiğini kaydetti.

Erdemli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ilçede bulunan park, camii, Kur-an Kursu, okul, minibüs durakları, yeşil alanlar, Erdemli sahil bandı ve Kocahasanlı sahil bandında bulunan bütün oturma grubu ürünleri ve kamelya ihtiyacının Park Ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı Marangoz Atölyesinde gerçekleştirildiği bildirildi.

Konuyla ilgili konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, banklardan, kamelyaya, kuş yuvalarından, piknik masalarına mezarlıklarda yapılan yapılara ve kamelyalara varıncaya kadar birçok ürünün piyasa değerinin çok altında Belediye Marangozhanesinde üretildiğinin altını çizdi. Erdemli Belediyesinin kendi ürettiği ürünleri vatandaşın hizmetine sunduğuna dikkat çeken Başkan Tollu, bu sayede hem istihdam sağladıklarını hem de Belediye bütçesine büyük tasarruf yaptırdıklarını söyledi. Başkan Tollu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz hizmete talip olduğumuzda, tasarruf ederek ve dolası ile israfın önüne geçerek vatandaşımızın her türlü hizmet ihtiyacını karşılayacağımızı vaat etmiştik. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz demiştik, işte bu sözümüzü planladığımız çizgi doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Çoğu ürünü başkalarına yaptırmak yerine, kendi personelimizle kendi imalathanelerimizde yapıyoruz. Böylece Belediye bütçesine tasarruf sağlıyoruz. Bu tasarruftan kazandığımız parayı da başka hizmetlerde yine vatandaşla buluşturuyoruz. Bu minval üzere hizmetlerimize devam ediyoruz. Allah mahcup etmesin.”

Ali Celal KAYMAK